Živió, pán prezident!

Vo štvrtok 7. decembra oslavuje 48. narodeniny Pavol Komjáthy, prezident nášho klubu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

„Nechystám žiadne špeciálne oslavy, celý týždeň sa niesol v pracovnom duchu a cez víkend sa chystám povzbudiť našich mládežníckych vodných pólistov a pólistky, ktorým sa začínajú ligové súťaže. V kruhu najbližších si symbolicky pripijem dobrým červeným vínkom,“ vraví s úsmevom na perách Pavol Komjáthy.

Vraví sa, že vek je len číslo a každý má toľko rokov, na koľko sa cíti. „Keďže žijem dosť rýchlo, nemám čas rozmýšľať o svojom veku, ale cítim sa plný sily a tým pádom aj mladší než naozaj som,“ pokračuje v dobrej nálade prezident ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

Žiadne špecifické narodeninové prianie nemá. „Všetkým ľudom by som zaželal najmä veľa zdravia a v tomto predvianočnom čase aj to, nech spomalia, nech si uvedomia, že sme tu jeden pre druhého a máme si pomáhať. Ja by som sa pri príležitosti môjho sviatku chcel poďakovať svojim blízkym, že ma podporujú vo všetkých aktivitách, predovšetkým manželke a deťom. Nesmiem zabudnúť, samozrejme, ani na mojich vodnopólových spolupracovníkov– či už ide o úzke vedenie klubu, Alenu Harčarikovú a Jána Šurima, ale aj našich trénerov. Bez nich by to jednoducho nešlo.“

Následne Pavol Komjáthy z pozície šéfa nášho klubu vykreslil svoj vzťah k vodnému pólu. „Je to moja celoživotná láska. Práca pri vodnom póle ma napĺňa a zo všetkých síl sa snažím pomôcť klubu, v ktorom som vyrastal a ktorý vychoval veľmi veľa skvelých športovcov. Je to aj kvôli mládeži, ktorá, žiaľ, takmer prestáva športovať. Chcem teda podporiť košických vodnopólových mládežníkov v tom, čo robia a pomôcť im, aby pri tomto krásnom športe vytrvali, lebo šport do ich života prinesie vždy veľa cenného. Verím, že k tomu svojou troškou prispievam,“ zamyslel sa dnešný oslávenec.

Akým darčekom by potešili Pavla Komjáthyho jednotlivé tímy nášho klubu, či už seniori alebo mládežníci?„Samozrejme, bol by som veľmi rád, keby naše výrazne omladené seniorské družstvo pod vedením nového trénera Tomáša Brúdera a s novou hráčskou krvou, potrápilo v tejto extraligovej sezóne troch najväčších medailových favoritov. V mládežníckych kategóriách naše tímy potvrdili svoj talent aj veľkú snahu i pracovitosť ziskom viacerých medailí na zimných majstrovstvách Slovenska v jednotlivých vekových kategóriách. Verím, že to takto bude pokračovať aj v samotných ligových súťažiach. Najdôležitejšia však aj tak bude tá radosť detí, že ich baví to, čo robia a že sami chcú vo vodnom póle niečo dosiahnuť, že ich do toho nemusia nútiť ich tréneri či rodičia.“

Medzi gratulantov sa pripája aj redakcia našej webovej stránky a všetci členovia ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto. Pavlovi Komjáthymu prajeme pevné zdravie, veľa radosti a spokojnosti v pracovnom i súkromnom živote!