V piatok galavečer ŠKP Košice

Pri príležitosti 55. výročia založenia klubu TJ Červená hviezda – ŠKP Košice sa v piatok 27. januára v košickej Kunsthalle od 18. hodiny uskutoční slávnostný galavečer. Ocenia na ňom výrazné osobnosti, ktoré od roku 1961 až po súčasnosť mali dôležitý vplyv na chod klubu alebo vybojovali pre jeho farby veľké úspechy.

Organizácia ŠKP Košice má za sebou už 55 rokov svojej činnosti a verím, že rovnako veľa pekných rokovešte pred sebou.Plávanie, vodné pólo a taekwondo súnaše dominantné športy, ale okrem týchto troch odvetví sa členovia ŠKP Košice venujú aj streľbe, cyklistike, motorizmui ďalším bojovým umeniam. Na piatkovom spoločenskom podujatí chceme prejaviť vďaku a uznanie tým ľuďom, ktorí sa veľkou mierou pričinili o úspechy klubu v jeho minulosti.Teším sa na pekný večer v spoločnosti členov i podporovateľov našej organizácie,“ vraví Radoslav Sabol, od februára 2016 prezident ŠKP Košice.

Najčastejšie dekorovaní budú zástupcovia vodnopólovej sekcie –funkcionári Ján Kuko staršía Viliam Illes,trénerské legendy Ladislav Bottlika, Mikuláš Szedlák i bývalí hráči Juraj Reinovský, Peter Šalát a Oto Sabo. Z plavcov budú ocenení Zuzana Mimovičová, Július Samuelis mladší, Juraj Skála, Milan Hrouda a za klub taekwonda Pavel Ižarik.

Na slávnostný galavečer sme pozvali všetkých žijúcich ľudí a legendy, ktoré boli pri založení klubu. Minútou ticha si zároveň uctíme aj pamiatku tých, ktorí už nie sú medzi nami, no patrili medzi výrazné postavy histórie ŠKP. Spomeniem Rudolfa Štoffana, Ladislava Sokola, Samuela Chalúpku, Júliusa Samuelisa staršieho a Jozefa Hrošíka staršieho,” doplnil prezident ŠKP Košice Radoslav Sabol.