V košickom derby sme bez viacerých opôr prehrali 4:12

V zápase 9. kola seniorskej extraligy prehrali Modrí Draci v košickom mestskom derby s tímom ŠK Hornets Košice 4:12 (0:2, 2:3, 1:4, 1:3). V sobotu sme nastúpili v značne improvizovanej zostave, až bez piatich dôležitých hráčov, brankárskej jednotky Tomáša Baloga, skúsených Miroslava Grutku a Andreja Zarevu, chýbali aj šikovní mladíci Tomáš Grivalský a Juraj Dilý.

„Chýbali nám kľúčoví hráči, ale tí hráči, ktorí nastúpili, tak sa zomkli a zabojovali. Dve štvrtiny zápasu sme držali so súperom krok. My sme však vzhľadom na hráčske absencie nemali veľmi ako striedať hráčov a v našej hre sa začali kopiť chyby, ktoré pramenili z únavy,“ zhodnotil duel tréner Ján Šurim.

V prvej štvrtine sa strelecky presadili dvakrát iba hráči sršňov. Naším Modrým Drakom výborne vyšiel vstup do druhej štvrtiny, keď sa dvakrát gólovo prejavil Tomáš Orem a v 12. minúte bol stav nerozhodný 2:2. V zostávajúcom priebehu tejto štvrtiny nám však súper odskočil a prehrávali sme 2:5.

Hneď z nášho prvého útoku v tretej štvrtine využil presilovku Sebastián Nagy a znížil na 3:5. Náš tím sa dovtedy prezentoval taktickým a disciplinovaným výkonom, v útoku sme sa snažili o dlhé 30-sekundové akcie. Potom však zaúradovali ruskí legionári v tíme súpera Markoč (celkovo dal štyri góly) s Kruglovom, pridal sa k nim Kostelník a do záverečnej časti sme vstupovali za stavu 3:9.

V poslednej štvrtine sa v našej bránke objavil Adam KovaŠ™ík namiesto Petra Kaľavského. Inkasoval ešte tri góly, ale posledné slovo v zápase patrilo našim Modrým Drakom, keď v poslednej sekunde skóroval Tomáš Orem, ktorý svojím tretím gólom v zápase uzavrel skóre na 4:12.

V sobotu 28. januára privítame v Mestskej krytej plavárni v zápase 10. extraligového kola o 18.30 Komárno.