Tréner Tomáš Brúder hodnotí sezónu seniorov a juniorov

V pondelok absolvovali hráči seniorského a juniorského tímu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto posledný tréning v sezóne 2018/2019. Stručne sme ju zhodnotili s trénerom oboch mužstiev Tomášom Brúderom. Čo povedal svojim zverencom pri rozlúčke?

„Posledný tréning bol úplne voľný, chlapci sa skôr zabávali, zastrieľali si. Keďže sme v nedeľu ešte hrali posledný zápas juniorskej ligy a cestovali sme domov z Vrútok, tak posledný tréning nebol povinný, prišla však väčšina hráčov. S chlapcami sa ešte stretneme a podebatujeme pri kávičke, vrátime sa k práve skončenej sezóne a prípadne sa porozprávame aj o tej ďalšej. Niektoré veci musím ešte nechať dozrieť a uležať si v hlave. Je potrebné sa k tomu vrátiť s chladnou hlavou, popremýšlať, kde sa stala chyba, ako sa jej prípadne dalo predísť,“ narážal Tomáš Brúder aj na to, že posledné zápasy v sezóne 2018/2019 ušli pomedzi prsty aj nášmu seniorskému i juniorskému tímu, pritom oba boli blízko skvelých úspechov. Seniorov to stálo bronzovú medailu, juniorov striebornú.

„Určite by som nehovoril o sklamaní, takto to nevnímam. Veď v oboch kategóriách sme urobili výkonnostný aj výsledkový progres. Je potešiteľné, že naši hráči sa zlepšujú a herne napredujú. V konečnom dôsledku je nám však všetkým ľúto, že proti Novákom sme v seniorskej extralige nedotiahli do víťazného konca sériu o bronz, v ktorej sme viedli už 2:0 na zápasy. Prvé dve víťazstvá nad favoritom boli výsledkom toho, že každý jeden hráč podal mimoriadne kvalitný, zodpovedný a obetavý výkon, bola radosť pozerať sa na celý náš kolektív. Každý jednotlivec sa zhostil svojich úloh na sto percent. Všetko sme mali vo vlastných rukách, za stavu 2:1 na zápasy sme v domácom prostredí mohli rozhodnúť o zisku medailí, na ktoré klub v seniorskej kategórii čaká od roku 2015. Žiaľ, vo vyrovnanom súboji sme za stavu 3:2 dostali dva nešťastné góly a už sa nám nepodarilo duel otočiť, prehrali sme 4:5. V piatom zápase série v nováckom bazéne sme boli v útoku úplne nemohúci, ako mužstvo sme úplne zlyhali, v ofenzíve to bol jeden z našich najhorších výkonov v sezóne,“ vraví tréner Modrých Drakov Tomáš Brúder.

V juniorskej kategórii sa rozhodovalo o druhom mieste a zisku striebornej medaily v poslednom zápase sezóny, v ktorom sme museli zdolať Bratislavu. „Prehrali sme 12:16, doplatili sme na to, na čo už neraz, že sme neboli v kompletnom zložení, tentoraz nám chýbali štyria hráči. Naše seniorské a juniorské družstvo boli vlastne v totožnom zložení, takže pre našich chlapcov boli aj zápasy v juniorskej lige dobrou záťažou, mohli sa vyhrať, veľa sa naučiť a byť v zápasovom tempe.“