Tréner Fabian o sezóne nášho tímu mladších žiakov

Okrem účinkovania v domácej slovenskej lige sa v tíme mladších žiakov Modrých Drakov snažia aj o užitočnú medzinárodnú zápasovú konfrontáciu. Zverenci trénera Miroslava Fabiana sú preto účastníkom Oblastnej súťaže maďarskej ligy v tejto vekovej kategórii. Ešte pred piatym turnajom Oblastnej súťaže slovenskej ligy (uskutočnil sa uplynulý víkend v Košiciach) sa naši mladší žiaci predstavili počas prvého aprílového víkendu v maďarskom Szentesi rovnako na piatom turnaji Oblastnej súťaže maďarskej ligy.

„V maďarskej lige hráme najmä preto, že máme k dispozícii popri slovenskej súťaži ďalšie zápasy na herné zdokonaľovanie našich chlapcov. Celkovo to predstavuje našu účasť na šiestich turnajoch, každý tím zorganizuje jedno podujatie, na ktorom sa hrá systémom každý s každým. V konkurencii štyroch maďarských tímov a jedného z Ukrajiny nám síce patrí so ziskom 13 bodov v tabuľke posledná šiesta priečka, ale pre našich chlapcov sú to veľmi užitočné zápasy,” rozhovoril sa Miroslav Fabian o účinkovaní v maďarskej súťaži.

Z výjazdu Modrých Drakov do Szentesu pochádzajú aj fotky, ktorú sú súčasťou tohto článku. „Chlapci si užili aj termálnu vodu na kúpalisku v Szentesi. Jediným smoliarom pobytu bol Samuel Hrudál, ktorý si rozbil čelo hneď pred prvým zápasom, keď počas rozplávania sa narazil do bránky, takže mu museli zašiť zranené miesto niekoľkými stehmi,” prezradil náš tréner nešportovú kuriozitu.

Počas uplynulého víkendu odohrali naši mladší žiaci v Mestskej krytej plavárni-Dragons aréne posledný turnaj Oblastnej sútaže na Slovensku. Modrí Draci, žiaľ, nestačili na súperov vo všetkých troch dueloch, keď podľahli Hornets 1:9, Žiline 4:11 a Prešovu 5:15. „V slovenskej lige prechádzame smoliarskou sezónou, nakoľko opory nášho tímu neustále zmietajú choroby a zranenia, takže sme nútení využívať v zápasoch aj mladších hráčov. To je však na druhej strane pre nich dobrá príprava na budúci ročník, keď budú môcť ukázať,ako sa zlepšili,” povedal Miroslav Fabian.