Tréner Aleksandar Anastasijevič smeruje od Modrých Drakov k mládežníckej reprezentácii Srbska

Skúsený 56-ročný srbský tréner Aleksandar Anastasijevič po dvoch sezónach končí svoje pôsobenie v klube ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto. Kouč, ktorý vychoval aj niekoľko úspešných reprezentantov Srbska, sa vracia do rodnej krajiny, kde získal zaujímavý angažmán.

Starší žiaci ŠKP Modrí Draci získali v sezóne 2017/18 bronz„Trénerovi Anastasijevičovi vypršal kontrakt v našom klube, zároveň však už od júla bude viesť tréningové kempy srbskej mládežníckej reprezentácie do 15 rokov,“ oznámil základnú informáciu Pavol Komjáthy, prezident ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

Anastasijevič sa v našom klube venoval práci s mládežou. „Jeho dvojročné pôsobenie bolo určite obrovským prínosom pre náš klub, túto spoluprácu preto hodnotím veľmi pozitívne. Metodika, ktorú nám dal a zanechal, bude veľmi dobrým odrazovým mostíkom pre prácu do ďalších rokov. Anastasijevič usmerňoval nielen tréningový proces, ale pozitívne vplýval aj na vodnopólové myslenie našich mladých hráčov. Ďakujeme mu za dva roky kvalitnej profesionálnej práce a držíme mu prsty v ďalšej kariére,“ adresoval Pavol Komjáthy slová vďaky srbskému koučovi, ktorý pred kapitolou u Modrých Drakov viedol seniorské tímy: CZ Belehrad, Obrenovac, Al Qadisiyah, Stari Grad Belehrad. Väčšinu kariéry prežil ako mládežnícky tréner v Obrenovaci, CZ Belehrad, Bečeji a talianskych kluboch v Nervi i Brescii.

„Verím, že spolupráca s trénerom Anastasijevičom pretrvá aj na diaľku po jeho odchode z Košíc naspäť domov do Srbska. Sám nám ponúkol možnosť organizovať v Srbsku tréningové kempy pre naše tímy pod jeho vedením alebo možnosť vzdelávať sa pre našich trénerov v krajine, ktorá je obrovskou svetovou vodnopólovou veľmocou,“ dodal na záver Pavol Komjáthy.