Tomáš Brúder prežije vianočné sviatky s rodinou v Bratislave

Vedeli ste, že tréner seniorov a juniorov Modrých Drakov Tomáš Brúder nie je ani náhodou zimný typ a toto ročné obdobie nikdy nemal v obľube? Ako budú vyzerať Vianoce v jeho rodine? 

 

„Keďže s mojou partnerkou Ľubicou a synčekom Denisom sme počas roka drvivú väčšinu času v Košiciach, vianočné sviatky prežijeme u mojej rodiny v Bratislave, odkiaľ pochádzam,“ prezradil na úvod Tomáš Brúder.

 Vianočné darčeky náš tréner zabezpečil svojim najbližším už v predstihu. „Samozrejme, najdôležitejšie bolo mať pripravené darčeky pre nášho dvojročného synčeka Deniska. Tie sme zadovážili už v predstihu. Medzi darčekmi nemohli chýbať hračky ako bager či žeriav alebo oblečenie. S výnimkou synčeka, pre ktorého sú darčeky prekvapením, svojich najbližších sa vždy opýtam, čo by chceli a potrebovali, pri výbere vianočných darčekov nikdy neexperimentujem.“

Vzápätí Tomáš Brúder otvorene povedal, ako sa mu nepáči predvianočná uponáhľanosť a zhon, ktoré pochytili drvivú väčšinu ľudí. „Počas Vianoc ide predovšetkým o pokoj a rodinnú pohodu. Nechápem ten stres a náhlenie všade okolo nás, ako keby pre každého boli najdôležitejšie na svete nákupy. Myslím si, že darčeky by sa mali dávať deťom, my starší si môžeme vždy sami kúpiť, čo potrebujeme.“

Tomáš Brúder je skvelý kuchár, neraz to potvrdil, keď pripravil kulinárske špeciality svetovej kuchyne počas tímových akcií Modrých Drakov v TimeOut Restaurant & Café v Mestskej krytej plavárni v Košiciach. Bude sa aj tohtoročná štedrovečerná hostina niesť v jeho kuchárskej réžii? „Keď som na návšteve za rodinou v Bratislave, tak sa nesnažím pomáhať pri varení a prípravách, som skôr ten, kto býva obslúžený,“ pousmial sa. „Počas Vianoc niet nad domáci zemiakový šalát. Ale s partnerkou Ľubicou sme nemali vždy výhradne typicky slovenskú vianočnú večeru. Napríklad keď sme žili v Barcelone, pripravil som thajskú polievku laksa, plus sme si dali lososa či krevety,“ doplnil zaujímavosť Tomáš Brúder.