Tomáš Balog končí hráčsku kariéru, bude sa venovať trénerstvu

V zostave seniorského tímu Modrých Drakov sa už v novej sezóne 2018/2019 nebude objavovať naša dlhoročná brankárska opora, 26-ročný Tomáš Balog. V našom klube presedlal na inú koľaj – z pozície trénera sa bude venovať starším žiakom a kadetom.

„Samozrejme, že mi bude ľúto za hráčskou kariérou, ktorú som sa tým pádom rozhodol ukončiť, ale trénerstvo sa už pre mňa stalo väčšou prioritou. Chytilo ma za srdce hneď, ako som začal pracovať s deťmi v prípravke a s tímom do 11 rokov. Keď som teraz v lete dostal ponuku viesť družstvá starších žiakov a kadetov, vzal som to ako veľkú šancu. Veľmi ma motivuje možnosť pracovať s mladíkmi a pomôcť im, aby sa z nich stali lepší vodní pólisti,“ rozhovoril sa Tomáš Balog. Doplnil, že za týmto rozhodnutím stál ešte jeden dôležitý faktor.

„Zároveň som sa chcel viac počas víkendov venovať aj rodinke, keďže manželka začala pracovať, staráme sa spolu o nášho synčeka, no a nechcel som byť toľko na zápasoch, či už v Košiciach alebo na výjazdoch mimo mesta. Pri práci s mládežou bude toho cestovania i zápasovej záťaže menej ako v pozícii hráča seniorského mužstva, keďže mládežnícke kategórie hrajú ligovú súťaž turnajovým systémom.“

Starší žiaci a kadeti Modrých Drakov trénujú spoločne päťkrát týždenne, hráčov bude Tomáš Balog rozdeľovať iba na zápasy do oboch vekových kategórií. Ako bude súboje prežívať na lavičke? „Pri tíme do 11 rokov som bol na striedačke veľmi temperamentný, zápasy som naozaj emotívne prežíval. Verím, že so staršími hráčmi už budem pokojnejší a nebudem toľko kričať,“ pousmial sa.

S naším seniorským tímom si bude môcť Tomáš Balog z časových dôvodov zatrénovať maximálne tak raz týždenne. Nie je však úplne vylúčené, že sa ešte niekedy objaví v bránke Modrých Drakov. „Debatu s trénerom Tomášom Brúderom sme uzavreli tak, že sa ešte možno v niektorom zo zápasov objavím v bránke Modrých Drakov. Nechali sme to otvorené. Bude to len na ňom, či ma v prípade potreby zavolá, ja keď budem môcť, určite to neodmietnem. Uvidíme, či k takej situácii dôjde, keďže niektoré zápasy starších žiakov či kadetov budú termínovo kolidovať s duelmi seniorskej extraligy.“

Najsilnejší moment hráčskej kariéry

Tomáš Balog vytiahol zaujímavú spomienku na moment, ktorý mu najviac utkvel v jeho hráčskej kariére. „Mal som šestnásť rokov, keď som chytal jeden z prvých zápasov v seniorskej extralige, bolo to ešte za Akademik a mojím spoluhráčom bol aj legendárny Roman Poláčik. Prehrávali sme s tímom ŠKP Košice 7:8, do konca zostávali tri sekundy.Mal som za úlohu po oddychovom čase ihneď rozohrať, prihral som Poláčikovi, ktorý strelou z 13 metrov vyrovnal na 8:8. Na tento zápas nikdy nezabudnem,“ zaspomínal si Tomáš Balog.