Tímu mladších žiakov Modrých Drakov pomohli dve naše dievčatá!

Zaujímavosťou minulotýždňového 1. turnaja oblastnej súťaže Národnej ligy mladších žiakov, ktorý organizoval náš klub v bazéne Mestskej krytej plavárne-Dragons arény v Košiciach, bol štart dvoch dievčat v našom družstve Modrých Drakov.

„Niektorí naši hráči mali prázdninový program, iní vypadli pre chorobu, takže som si pomohol dvoma šikovnými dievčatami, 11-ročnou Alinou Kopolovets a 12-ročnou Alexandrou Hindošovou. Už aj v kategórii do 11 rokov sa stáva, že v družstve sú spolu chlapci aj dievčatá. Pri súťaži mladších žiakov môžu byť naraz vo vode tri dievčatá,“ vysvetľuje Ján Šurim, tréner mladších žiakov ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

Obe dievčatá za ich statočné výkony pochválil. „Alina Kopolovets hrá vodné pólo už viac rokov, je to talentovaná hráčka, no a to isté sa týka aj Alexandry Hindošovej. Bol som s nimi veľmi spokojný, pomohli nám. A aj chlapci sa im poďakovali za pomoc. O ich účasti v našom chlapčenskom tíme mladších žiakov som hovoril aj s trénerom dievčenskej zložky v našom klube, Róbertom Kaidom starším. Obe baby boli vítaným oživením.

Alexandra Hindošová

Alexandra Hindošová

Alina Kopolovets

Alina Kopolovets

Presadili sa aj strelecky, Alina dala dva góly, Saška jeden gól. V posledných dvoch zápasoch na turnaji bola Alina v základnej zostave nášho tímu,“ pochválil naše šikovné dračice Ján Šurim.

Vlastne, tréner Šurim mohol pochvalne hovoriť o celom tíme, teda aj o všetkých chlapcoch. Naši mladší žiaci totiž na tomto turnaji zabrali, keď trikrát zvíťazili a len raz prehrali. Modrí Draci porazili Žilinu 4:0, Vrútky 6:1, Hornets 8:2 a podľahli jedine Prešovu 2:5. „Bol to náš prvý turnaj v tejto sezóne, môžem ho hodnotiť v pochvalnom tóne, som celkom spokojný. Ani ja som presne nevedel, čo môžem od tohto novozloženého družstva očakávať, väčšina jeho členov totiž hrala spolu pred dvoma rokmi v kategórii do 11 rokov. Potešilo ma, ako sa nám darilo v obrane, veď v štyroch dueloch na turnaji sme dostali len osem gólov. A bolo fajn, že sme sa vedeli presadiť aj v útoku.“

Cieľom našich mladších žiakov je byť v prvej trojke tabuľky po druhom turnaji oblastnej súťaže. To by Modrým Drakom zaručilo postup do prvej šestky Národnej ligy, v ktorej sa bude bojovať o ligové medaily.

Doplníme, že po prvom turnaji patrí Modrým Drakom priebežná druhá priečka.