Šuster ako Mikuláš, čert Balog a moderátor Šurim

V pondelok sa uskutočnila vydarená mikulášska akcia nášho vodnopólového klubu. Jeho súčasťou bol exhibičný zápas v bazéne Mestskej krytej plavárne a večierok pre členov klubu a rodičov našich mládežníkov v TimeOut Restaurant & Café.

Do kostýmu Mikuláša sa obliekol Martin Šuster, opora seniorského tímu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto. Maska čerta sa ušla nášmu brankárovi Tomášovi Balogovi. „Celkovo sa snažím byť ku každému milý, takže s čertom mám spoločné akurát dlhé vlasy a možno aj môj čertovský temperament,” vtipkoval na vlastný účet Tomáš Balog. Spolu s Mikulášom a anjelikom – moderátorkou Katkou Birkovou odovzdali našim malým vodným pólistom balíčky so sladkosťami a ovocím.

Z organizačnej stránky prispel k vydarenému priebehu akcie tréner nášho seniorského tímu Ján Šurim. „Všetci sme to robili predovšetkým pre našich hráčov v detských kategóriách. Myslím si, že program bol zaujímavý, deti si zahrali zápas, potom sa zabavili na posedení. Takéto akcie vlastne nikdy nemôžu dopadnúť zle,” povedal trefne Ján Šurim, ktorý sa počas mikulášskej akcie chopil na chvíľu aj mikrofónu ako spolumoderátor. „Upozorňujú ma, že veľmi rýchlo rozprávam. Snažil som sa tentoraz trochu spomaliť,”poznamenal so širokým úsmevom náš tréner.

„Bolo to vydarené podujatie, vládla počas neho výborná a uvoľnená nálada. Deti si najprv zahrali vodné pólo a potom sme pre nich pripravili veľmi pekný spoločenský večer s pohostením a darčekmi. Naši mládežníci si to za svoju prácu v našom klube nepochybne zaslúžia,” skonštatoval spokojne Pavol Komjáthy, prezident ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

V podobnom duchu nadviazala na jeho slová viceprezidentka nášho klubu Alena Harčariková. „Je milé, že sa vieme v tejto hektickej dobe stretnúť a prežiť spolu príjemné chvíle. Tešila som sa z účasti detí aj ich rodičov, všetkým za to ďakujem. Našu klubovú akciu charakterizovala pozitívna energia, hodnotím to všetko na jednotku. Všetci sme sa presvedčili, že jeden druhého navzájom potrebujeme, že sme jeden tím a držíme spolu.”

Súčasťou mikulášskeho večierka bolo aj vyhlásenie najužitočnejších hráčov a hráčok za rok 2016. V ženskej kategórii pripadlo toto ocenenie Barbare Rusznákovej. Medzi kadetmi sa dočkal tejto pocty Kamil Hirjak. V kategórii starších žiakov bol najlepší Michal Varga, v kategórii mladších žiakov Jakub Kolesár a spomedzi hráčov do 11 rokov Daniel Kohút.