Starosta Starého Mesta Ľubomír Grega fandí Modrým Drakom

Veľkým fanúšikom a podporovateľom nášho klubu je Ľubomír Grega, starosta mestskej časti Košice-Staré Mesto.

„Vodní pólisti Červenej hviezdy patrili v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch k športovým fenoménom Košíc. Ich domáce zápasy mali ozaj neopakovateľnú atmosféru. Veľmi rád spomínam na tieto časy,” rozhovoril sa o koreňoch svojho pozitívneho vzťahu k vodnému pólu Ľubomír Grega, ktorý pravidelne navštevuje extraligové zápasy tímu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto v hľadisku Mestskej krytej plavárne v Košiciach.

„Som vďačný fanúšik, ktorý si rád zakričí pri úspešnej akcii, ale aj zanadáva po nepremenenej šanci. Teším sa z výhier nášho tímu, no viem oceniť aj pekné akcie súperov. Veľkú radosť mám aj zo všetkých dosiahnutých úspechov našich mládežníkov. Už pred mnohými rokmi som inicioval vstup našej mestskej časti do košického vodného póla prostredníctvom podpory niektorého z klubov. Každý vie, aká dôležitá a užitočná je podpora športu a vytváranie podmienok pre aktívne využívanie voľného času našich detí a mládeže. Umiestnenia nášho klubu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto, či už v slovenskej extralige alebo v Slovenskom pohári, sú navyše výbornou formou propagácie mestskej časti Košice-Staré Mesto.”

Od roku 2006 je Ľubomír Grega (na snímke vedľa trénerky Cinzie Ragusovej a viceprezidentky nášho klubu Aleny Harčarikovej) starostom mestskej časti Košice-Staré Mesto, ktorá vlastní jedinú krytú plaváreň v Košiciach a širokom okolí. „Mojou ambíciou je neustále skvalitňovať podmienky pre športovcov i verejnosť. Mestskú krytú plaváreň sa snažíme modernizovať. Zaviedli sme turniketový systém pri vstupe, zrekonštruovali sme sociálne zariadenia, vymenili sme radiátory, časť okien v bazénovej hale, zakúpili sme nové dráhy. V bazénovej časti sme vymenili veľké okná i časť dlažby a vo vonkajšom areáli sme osadili nový bazén pre deti. Podarilo sa nám nájsť seriózneho prevádzkovateľa reštaurácie, ktorý na rozdiel od predošlých nájomcov do našich priestorov aj zainvestoval. Je skvelé, že v priestoroch plavárne sa nachádza moderné zariadenie pre návštevníkov s klimatizáciou a pestrou ponukou zdravých i chutných jedál,” dodal Ľubomír Grega.

Mimochodom, roky sa venoval súťažne džudu. Bol dorastenecký majster i vicemajster Česko-Slovenska a majster Slovenska v súťaži družstiev. V kategórii dorastencov a juniorov reprezentoval Československo na mnohých medzinárodných podujatiach, vrátane podujatia Družba v kubánskej Havane. Je držiteľom tretieho danu a druhej trénerskej triedy v džude, ktorému sa stále venuje rekreačne. Splnil si aj sen, keď si na chalupe zriadil malé dojo, teda telocvičňu s džudistickými žinenkami.