Skvelé víťazstvo v Novákoch očami nášho trénera Tomáša Brúdera

Návrat k skvelému víťazstvu našich seniorov v Novákoch a pozvánka na sobotňajšie derby proti Hornets – to boli ústredné témy nášho rozhovoru s Tomášom Brúderom, trénerom seniorov a juniorov ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

Určite aj vás muselo potešiť senzačné víťazstvo našich chlapcov nad Novákmi 9:8 v ich domácom bazéne!

Tomáš Brúder: Náš tím ešte neukázal všetky svoje silné stránky„Vážim si toto víťazstvo, ktoré má pre náš tím veľkú cenu. Naši chlapci konečne zistili, že vďaka tvrdej práci sa dajú splniť aj vyššie ciele, že nie je nereálne poraziť aj tím z prvej slovenskej trojky. Určite to bol náš najlepší zápas z výsledkového pohľadu, pretože sme po dlhšom čase zdolali mužstvo z prvej trojky. Víťazstvo nad Novákmi má teda svoju hodnotu, ale mňa ako trénera potešil predovšetkým náš výkon. V obrane sme hrali veľmi dobre, do bodky sme splnili všetky pokyny, v ofenzíve sa naši chlapci konečne nebáli útočiť, boli odvážni a strelecky aktívni. Možno to súviselo aj s tým, že si viac verili, lebo v bránke tímu súpera nebol skúsený Michal Gogola. Verím, že keď bude najbližšie proti nám chytať, že naši hráči budú rovnako smelí a sebavedomí.“

V Novákoch nám skvele vyšiel vstup do zápasu. Prvú štvrtinu sme vyhrali 4:0, náš náskok na 5:0 sme zvýšili hneď v úvode druhej časti hry, súper prvýkrát skóroval až v 10. minúte duelu.

„Do súboja sme vstúpili bez strachu a rešpektu, to bolo základom, hrali sme presne to, čo sme si predsavzali. Výborne zachytal brankár Kaľavský, som spokojný, že sa môžeme naňho spoľahnúť. Všetci hráči v poli odovzdali maximum, dodržali taktickú disciplínu, perfektne bojovali, no a ako som spomenul, aj v útočnej fáze sme boli smelí aj efektívni. Platilo to v prvých troch štvrtinách, v tej poslednej sa v našom výkone objavil strach. Naši chlapci zrazu cítili, že majú čo stratiť, keďže sme mali perfektne rozohratý zápas, súper už len mohol získať, takže Nováky hrali vabank. My sme robili chyby, akých sme sa dovtedy v tomto stretnutí nedopúšťali. Naši hráči sa v takej situácii ocitli prvýkrát, potrebujeme odohrať čím viac takýchto náročných zápasov.

Hoci súper v poslednej štvrtine vyrovnal na 8:8, našťastie, všetko dobre dopadlo, o našom víťazstve rozhodol 11 sekúnd pred koncom gólom na 9:8 Róbert Kaid mladší. Verili ste, že sa nám podarí skórovať z posledného útoku v zápase?

„Pri každej našej akcii verím, že môžeme byť úspešní, takže som veril, že z poslednej akcie zápasu skórujeme. V danej chvíli to zobral do vlastných rúk Robo Kaid, vystrelil a trafil. Zakončoval z dobrej pozície aj vďaka pričineniu všetkých hráčov vo vode, keďže sme rozohrali dobrú akciu.“

Bol v šatni po tomto víťaznom závere dramatického duelu veľký krik od radosti?

„Všetci sme mali dobrý pocit z víťazstva, ale nejaký obrovský krik v šatni po zápase nezavládol. Neviem, či boli chlapci až takí veľmi unavení. Videl som však na nich, že v hĺbke duše boli šťastní, hoci navonok si to možno až tak veľmi neužili.“

Aká odmena čakala na Modrých Drakov po skvelom víťazstve v Novákoch?

„Sprcha, večera a presun na zápas do Bratislavy, ktorý sme odohrali hneď na druhý deň.“ (smiech)

V Bratislave sme potom prehrali 6:16. Ako by ste zhodnotili tento duel?

„Najmä v útoku to bolo slabšie, Bratislavčania z toho vyťažili v rýchlych kontrách, Patrik Tkáč nám dal až sedem gólov. V obrane sme urobili viacero chýb, určite to nebol výkon ako proti Novákom. Svoje zohrala aj únava.“

Túto sobotu 30. marca od 19. hodiny odohráme v bazéne Mestskej krytej plavárne-Dragons arény posledný duel nadstavbovej časti, bude to derby proti Hornets. Aký očakávate zápas v podaní Modrých Drakov?

„Keď každý hráč predvedie to, čo vie, a pôjdeme do toho so srdcom a s maximálnym nasadením, tak budem spokojný. Určite sa budeme snažiť predviesť čo najlepší výkon, uvidíme, na aký výsledok to bude stačiť.“