Skvelá správa: Petr Markoch novou posilou Modrých Drakov!

Prezidentovi ŠKP Modrí Draci Košice Ľubomírovi Myndiukovi sa podarilo získať do nášho klubu na sezónu 2020/2021 parádnu posilu. Fanúšikov nášho klubu s veľkou radosťou informujeme, že novým hráčom Modrých Drakov sa stal 30-ročný ruský legionár Petr Markoch!

 „S Petrom Markochom sme boli v kontakte od konca júna. Boli sme dohodnutí, že nášmu tímu príde pomôcť aj na Slovenský pohár v septembri. Nestihli sme však dotiahnuť všetky administratívne formality súvisiace s jeho príchodom z Ruska na Slovensko, navyše bolo nevyhnutné, aby ďalšie dni strávil v karanténe. S jeho službami počítame už aj v októbrových zápasoch na začiatku novej extraligovej sezóny,“ prezradil zaujímavú a potešujúcu novinku prezident ŠKP Modrí Draci Košice Ľubomír Myndiuk.

Petr Markoch je v slovenskom vodnom póle známou osobnosťou, v sezónach 2016/2017 a 2017/2018 totiž patril medzi výrazné opory ŠK Hornets Košice. Počas svojej hráčskej kariéry pôsobil aj v Dyname Moskva, CSK Navy Moskva, Dyname Astrachaň, Sportule Bukurešť, maltskom klube Ta’Xbiex a talianskom Crotone.

Vždy patril medzi prirodzených lídrov tímu a sebavedomých strelcov. „Uvidíme, ako budeme Petra Markocha nasadzovať do zápasov základnej časti, určite však bude súčasťou nášho tímu počas nadstavby a v play-off. Od jeho angažovania si veľa sľubujeme, aj on sa teší na návrat do Košíc,“ doplnil informácie Ľubomír Myndiuk.

Jeho slová potvrdil aj samotný hráč: „Na Košice mám pekné spomienky, teraz sa teším, že budem môcť pomôcť Modrým Drakom v boji o medailu v slovenskej extralige. Už sa neviem dočkať prvého zápasu,“ odkázal našim fanúšikom Petr Markoch.

Mimochodom, jeho otec Sergej bol skvelý vodný pólista a vo farbách ZSSR alebo Spoločenstva nezávislých štátov získal dve bronzové olympijské medaily, dva bronzy na majstrovstvách sveta a dvakrát sa tešil z titulu európskeho šampióna. Bol aj reprezentačným trénerom Kazachstanu, so ženskou juniorskou reprezentáciou Ruska získal trikrát titul majstra sveta, so seniorkami Ruska získal bronz na majstrovstvách Európy.

Petr Markoch na rodinnej fotografii s manželkou Bellou a otcom Sergejom.

V súčasnosti pôsobí ako kouč žien v klube Jugra Chanty-Mansijsk aj ako hlavný tréner juniorskej ženskej reprezentácie Ruska. Manželkou Petra Markocha je 22-ročná Bella, súčasná vodnopólová reprezentantka Ruska, okrem iného aj dvojnásobná víťazka ženskej Euroligy.

A ešte jedna pikoška na záver: Petr Markoch sa nášmu klubu vo vzájomných zápasoch vždy správal „úctivo“, v každom zápase nám „buchol” iba zopár gólov. Veríme, že už v čiapočke Modrých Drakov nasúka našim súperom tých oveľa viac gólov. Vitaj v našom klube, Petr!