Seniori Modrých Drakov od 18. septembra zabojujú o Slovenský pohár

Seniori Modrých Drakov zabojujú o Slovenský pohár.Bazén na kúpalisku Červená hviezda v Košiciach bude od piatka 18. septembra do nedele 20. septembra dejiskom Slovenského pohára vo vodnom póle mužov.

Prirodzene, na podujatí sa predstaví aj seniorský tím ŠKP Modrí Draci Košice pod vedením hlavného trénera Róberta Kaida staršieho. Slovenské extraligové tímy tak po prerušení súťaže v záverečnej fáze predčasne ukončenej sezóny 2019/2020 odohrajú súťažné zápasy po polročnej prestávke.

Na Slovenskom pohári sa na rozdiel od minulých rokov nepredstaví osem tímov, ale len sedem. Náš tím ŠKP Modrí Draci Košice vo veľmi náročnej, ale len trojčlennej B-skupine narazí na vlaňajšieho finalistu národného pohára Sláviu UK Bratislava a na bronzový tím KVP Nováky.

V papierovo slabšej A-skupine budú hrať ŠK Hornets Košice, KVP Kúpele Piešťany, ŠK Olympia Košice a PVK Vrútky. Naši chlapci nastúpia v piatok 18. septembra o 17.30 proti Novákom a v sobotu 19. septembra o 17.30 proti Bratislave.

Zloženie dvoch základných skupín bolo určené na základe umiestnenia prihlásených družstiev v predchádzajúcom ročníku Slovenského pohára. Pripomeňme si, že vlani skončili naši Modrí Draci na piatom mieste. V základnej skupine sa bude hrať systémom každý s každým, zápasy budú na programe v piatok 18. septembra a v sobotu 19. septembra.

V nedeľu 20. septembra budú nasledovať súboje o konečné umiestnenie – víťazi skupín budú hrať finále, tímy z druhých miest zabojujú o bronz a mužstvá z tretích miest po základnej skupine budú súperiť o celkovú piatu priečku.