Seniori Modrých Drakov obsadili piate miesto na Slovenskom pohári

Seniori ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto skončili na celkovom piatom mieste na Slovenskom pohári, ktorého dejiskom bol od 20. do 22. septembra bazén na kúpalisku Červená hviezda v Košiciach.

Seniori Modrých Drakov obsadili piate miesto na Slovenskom poháriZverenci trénera Róberta Kaida vo veľmi náročnej B-skupine narazili na Hornets Košice, Nováky a Esá Žilina. V papierovo slabšej A-skupine hrali Bratislava, Piešťany, Olympia Košice a Vrútky.

Náš tím Modrých Drakov v prvom súboji po vyrovnanom priebehu podľahol Novákom 8:11 (3:2, 4:3, 1:3, 0:3). Vďaka výbornej hre sme ešte v polovici tretej štvrtiny viedli 8:6, ale potom sme už do konca duelu, žiaľ, ani raz neskórovali. Zostava a góly Modrých Drakov: Kaľavský, Capcara – Horváth, Hirjak, Sam. Kavečanky, Dilý 2, Vaco 1, Kolesár, Orem 1, Juhász 1, Píro 1, Haluška, Kaid ml. 2, Tkáč.

Očakávané víťazstvo sme dosiahli v našom druhom vystúpení, keď sme prevalcovali Esá Žilina 16:7 (5:2, 6:1, 3:3, 2:1). Tento duel sme mali od začiatku až do konca jednoznačne pod kontrolou, boli sme jasne lepším tímom. Zostava a góly Modrých Drakov: Kaľavský, Hegedüš – Horváth 1, Hirjak, Sam. Kavečanky, Vaco 1, Kolesár 2, Orem 2, Juhász 3, Píro 1, Haluška 2, Kaid ml. 4, Tkáč.

V poslednom skupinovom zápase sme v kvalitnom súboji v košickom derby podľahli Hornets 10:13 (0:4, 7:2, 2:5, 1:2). Hoci sme prvú štvrtinu prehrali 0:4, naši chlapci zabojovali a v druhej časti hry excelovali. Najprv sme vyrovnali na 4:4 a po druhej štvrtine sme dokonca viedli 7:6.

So súperom sme držali krok aj po troch štvrtinách, keď sme prehrávali o dva góly 9:11. Víťazstvo sa nám už ale nepodarilo nakloniť na našu stranu, prehrali sme 10:13. Zostava a góly Modrých Drakov: Kaľavský, Capcara – Horváth 1, Hirjak 2, Sam. Kavečanky, Dilý, Vaco, Kolesár, Orem 1, Juhász, Píro 1, Haluška 3, Kaid ml. 2, Tkáč.

Zverenci trénera Róberta Kaida staršieho sa tak vo svojom poslednom vystúpení predstavili v stretnutí o piate miesto proti Piešťanom, ktoré sme zdolali 15:12 po päťmetrových hodoch (4:1), keď v riadnom hracom čase sa skončil zápas nerozhodne 11:11 (3:2, 3:0, 3:4, 2:5). Modrí Draci viedli už 9:4, ale súperovi dovolili vyrovnať na 9:9, a hoci sme potom odskočili na 11:9, Piešťanom sa podarilo dotiahnuť na 11:11.

Naši chlapci mali, našťastie, pevnejšie nervy v rozstrele. Zostava a góly Modrých Drakov: Kaľavský, Capcara – Horváth, Hirjak, Sam. Kavečanky, Dilý 1, Vaco, Kolesár, Orem 3, Juhász 2, Píro, Haluška 3, Kaid ml. 2, Tkáč.

Na Slovenskom pohári sme teda obsadili celkové piate miesto. Konečné poradie: 1. ŠK Hornets Košice, 2. Slávia UK Bratislava, 3. KVP Nováky, 4. ŠG Olympia Košice, 5. ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto, 6. KVP Kúpele Piešťany, 7. PVK Vrútky 8. Esá Žilina.