Sebiho Nagya už v čiapočke Modrých Drakov neuvidíme

Pozorným fanúšikom Modrých Drakov zaiste neušlo, že v zostave nášho seniorského tímu chýbal vo viacerých predchádzajúcich zápasoch Sebastián Nagy.
„Dohodli sme sa, že v tejto sezóne už nebudem hrať,” povedal na úvod základnú informáciu Sebi, ktorého život nabral od augusta minulého roka iný ako vodnopólový smer, v predajni spoločnosti Mercedes v Košiciach totiž začal pracovať ako produktový špecialista.

Vo svojom vyjadrení pre našu webovú stránku Sebastián Nagy vysvetlil, prečo sa rozhodol ukončiť vodnopólovú kariéru. „Obetoval som tomuto športu celé detstvo. V klube sme fajn partia a po namáhavom dni v práci bolo vždy dobré prísť sa vyventilovať na tréning, hoci som trénoval minimálne o polovicu menej, ako keď som sa venoval vodnému pólu na profesionálnej úrovni. Od konca minulého roka som však už vodnopólové tréningy a zápasy nestíhal kombinovať s pracovnými povinnosťami. Na vodné pólo som mal minimum času, neraz sa stávalo, že som sa ponáhľal hneď po práci na večerný tréning, ale čoraz viac vo mne prevažovali pocity, že už ma to vodné pólo nebavilo. A takto to predsa nemá význam. Dohodli sme sa preto, že v tejto sezóne už nebudem hrať za Modrých Drakov. K vodnému pólu sa ešte možno niekedy vrátim. Všetci veľmi dobre vieme, že na slovenskú ligu nikdy nie je neskoro. Chlapcom z tímu Modrých Drakov držím prsty, aby sa im darilo v nadstavbovej časti a aby v play-off skúsili zabojovať o bronzové medaily.”