S Modrými Drakmi netradične na hokejovú nôtu

O svojom vzťahu k hokeju a o tom, ako budú prežívať zápasy majstrovstiev sveta hovorí tréner seniorov a juniorov Modrých Drakov Tomáš Brúder a šesť hráčov nášho tímu. Dokonca si aj tipli, ako dopadnú Slováci a kto sa stane majstrom sveta.

 

TOMÁŠ BRÚDER
„K hokeju nemám žiadny extra vzťah, nezvyknem ani sledovať televízne prenosy. Nedávno som si prečítal knihu o najlepšom hráčovi histórie Waynovi Gretzkom, takže som v hokeji o niečo viac zorientovaný. Majstrovstvá sveta budem sledovať, nejaké zápasy si pozriem v televíznych prenosoch, priamo do hľadiska sa ale určite nechystám. Vo svetovom hokeji vôbec nemám prehľad, tímu Slovenska budem určite držať prsty. Tipujem, že majstrami sveta sa stanú Rusi.“

 

Róbert Kaid mladší: Nováky budeme hrýzť ako draciRÓBERT KAID MLADŠÍ

„Hokej sledujem veľmi často. Mojím najobľúbenejším klubom je New York Rangers, ale keď som bol malý chlapec, veľmi som obdivoval Sidneyho Crosbyho. Keď boli u nás majstrovstvá sveta v roku 2011, tak som bol aj na nejakých zápasoch v Steel aréne spolu s otcom. Určite sa budem snažiť sledovať každý duel Slovenska aspoň v televízii, uvidíme, ako to vypáli, či sa dostanem aj priamo na štadión. V máji mám totiž maturity, no a na programe je práve počas šampionátu aj naša semifinálová séria proti Slávii UK Bratislava. Verím, že sa Slovensku podarí dostať do štvrťfinále. Majstrom sveta sa podľa mňa stanú Švédi alebo Fíni.”

 

FILIP KÁDÁR

„Hokej sledujem celkom rád, predovšetkým NHL. Odmalička fandím Washingtonu a jeho kanonierovi Alexandrovi Ovečkinovi. Mrzí ma, že Washington vypadol v prvom kole bojov o Stanleyho pohár. Zápasy majstrovstiev sveta budem pozerať skôr prostredníctvom televíznych prenosov, určite niekde zájdem aj do podniku a vychutnám si zápas v partii pri kofole. Nedovolím si odhadovať šance Slovákov na umiestnenie, určite však budem našim hokejistom držať prsty. Verím, že do štvrťfinále postúpime. Za najväčších favoritov na titul majstra sveta považujem Rusov.“

 

ERIK HALUŠKA

„Hokej takmer vôbec nesledujem, nejako extra ma tento šport nezaujíma, takže sa ani nechystám na zápasy do Steel arény v Košiciach. Verím, že Slováci obstoja čo najlepšie, že sa im možno podarí zabojovať aj o medailu. Zápasy našej reprezentácie si pozriem v televízii, tam to u mňa končí s hokejom. Kto sa stane majstrom sveta? Podľa mňa USA.”

 

TOMÁŠ OREM

„Môj vzťah k hokeju je pozitívny, mojím najobľúbenejším hráčom je Zdeno Chára. Určite si rád pozriem zápasy majstrovstiev sveta, budem sa snažiť vidieť každý zápas našej reprezentácie. Vystačím si s telkou, prípadne vybehneme do mesta spolu s chlapcami z tímu pozrieť si nejaký duel. Najkrajšie by bolo, keby sme sa stali majstrami sveta, to by som bol veľmi rád. Keď sa však na to pozriem reálne, tak to vidím na zámorské tímy, teda na Kanadu alebo USA.“

 

Boris Juhász

BORIS JUHÁSZ

„Keď som bol mladší, tak som hokejové prenosy pozeral častejšie, teraz to až tak veľmi nesledujem. Mojím obľúbeným klubom je Pittsburgh a hráčom Sidney Crosby. Samozrejme, našim hráčom budem počas majstrovstiev sveta fandiť, priamo do hľadiska sa nechystám, zápasy budem sledovať v televíznych prenosoch. V tom istom čase máme na programe semifinále play-off extraligy, takže nie je vylúčené, že niektorý zo zápasov Slovenska si pozrieme spoločne celý tím. Hokejistom Slovenska prajem veľa šťastia a úspechov na turnaji, aby skončili čo najlepšie. O titul majstra sveta sa môže pobiť päť-šesť tímov, mojimi favoritmi sú Kanaďania, silní budú aj Švédi a Rusi.”

 

JURAJ DILÝ

„Hokej nejako extra nesledujem, ale párkrát do roka zájdem na domáci zápas hokejistov Košíc, občas si pozriem nejaký zápas v televízii. Majstrovstvá sveta si určite nenechám ujsť, zápasy budem sledovať v televíznych prenosoch, veď aj v bare s partiou je to príjemný zážitok. Neviem, či pôjdem aj do Steel arény, keďže možnosť dostať sa k vstupenkám je obmedzená.Verím, že v uliciach Košíc počas šampionátu stretneme aj nejaké hokejové hviezdy, bolo by to príjemné. Verím, že tím Slovenska dopadne čo najlepšie. Myslím si, že do štvrťfinále by sme mohli postúpiť. Najväčšie šance na zisk titulu majstrov sveta dávam Kanade a USA.”