Róbert Kaid mladší: Nováky budeme hrýzť ako draci

V kvalifikácii o postup na juniorské majstrovstvá Európy reprezentoval Slovensko aj hráč nášho klubu Róbert Kaid mladší. Hovorili sme s ním nielen o turnaji, z ktorého sa Slovákom nepodarilo prebojovať na európsky šampionát, ale aj o sérii o bronz v seniorskej extralige. Tá sa začne už túto sobotu 26. mája.

Róbert Kaid mladší: Nováky budeme hrýzť ako draciAko vnímaš fakt, že juniorská reprezentácia nepostúpila na ME?
Sklamanie vo mne pretrváva, ešte to nezmizlo. Mali sme šancu postúpiť, škoda zápasu s Tureckom, ktorý sa ukázal ako kľúčový. Prehrali sme o gól 8:9, potom sme nestačili na domáce Francúzsko (12:15), takže víťazstvo nad Moldavskom 17:3 nám už k postupu nepomohlo.

Ako sa ti hralo v národnom tíme. Koľko herného priestoru si dostal?
Hralo sa mi veľmi dobre. Myslím si, že som ukázal, čo vo mne je. Vždy som rád, keď dostanem šancu v mládežníckej reprezentácii. Je to pre mňa česť. Veľkým plusom týchto zápasov bolo, že sa hrali vo výbornej atmosfére, z tohto pohľadu to malo iný náboj ako súboje v slovenskej extralige.

Dostal si od trénerov šancu v základnej zostave alebo si naskakoval do duelov z lavičky?
Nebol som v základnej zostave ani v jednom z troch zápasov, ale to nebolo podstatné. Boli sme tam viacerí vyrovaní hráči, na mojom poste sme sa točili viacerí. Dostal som dostatok herného priestoru.

Na turnaji si strelil dva góly v troch dueloch. Mohlo ich byť aj viac?
Určite to vždy môže byť lepšie, stále sa dá dať viac gólov. Šance na to som mal najmä v zápase proti Francúzsku. Dúfam, že na ďalších reprezentačných akciách to bude lepšie.

Už túto sobotu vstúpime do série o bronzové medaily v extralige, keď naším súperom budú Nováky.
Bude to určite napínavejšie ako semifinále, predsa len, pôjde o priamy boj o medailu. Myslím si, že Nováky môžeme prekvapiť. Budeme ich hrýzť ako draci.

Aký vplyv na zápasy môže mať fakt, že Nováky nenastúpia v domácom bazéne, ale v Piešťanoch?
Už raz sme proti nim hrali v Piešťanoch, bolo to v nadstavbovej časti. Hrá sa tam na otvorenom kúpalisku, je to trochu iné ako v krytom bazéne. Ten zápas sme síce prehrali 7:12, ale mali sme ho veľmi dobre rozohratý, ešte v polovici zápasu bol vyrovnaný stav. V tretej časti sme poľavili a potom sme sa už nevedeli dostať do zápasu. Verím, že tentoraz tam začneme rovnako ako minule, ale skončíme ešte lepšie.

Boj o bronz sa začne po mesiaci od skončenia semifinálových sérií. Čo môže urobiť s oboma mužstvami takáto zápasová pauza?
Ja som zo zápasového rytmu nevypadol vzhľadom na povinnosti v juniorskej reprezentácii. Ale ani moji kluboví spoluhráči nespali na vavrínoch, trénovali naplno ako počas celej sezóny, hrali medzi sebou, takže v tomto nevidím žiadny problém.

Počas juniorskej kvalifikácie si mal 19. narodeniny. Ako si ich oslávil?
Mrzí ma, že som si nedal darček v podobe víťazstva v zápase s Tureckom, ktorý sa hral presne v deň mojich narodenín. Bolo to ale celkom milé, že som svoj sviatok prežil vo Francúzsku, s kolektívom reprezentačných spoluhráčov. To sa nestáva každý deň.