ŠKP Modrí Draci – mládež

Športový klub polície Modrí Draci

PRIDAJ SA K NÁM!

Prihláste vaše dieťa do prípravky Modrých Drakov

Aj naďalej rozširujeme svoju členskú základňu. Do prípravky nášho klubu sa môžu prihlásiť chlapci a dievčatá vo veku od 5 rokov. Rozvoj športových schopností (predovšetkým plávania), súťaživosti a priebojnosti detí má na starosti tím trénerov v zložení Branislav Ďurčov, Tomáš Orem, Marián Tkáč, Erik Haluška a Jana Bružeňáková. Prípravka nášho klubu je rozdelená na dve skupiny. V tej prvej sú deti, ktoré už vedia plávať a udržia sa na vodnej hladine, ovládajú základy a nepotrebujú plávacie vesty. V druhej skupine sú úplní začiatočníci, teda deti, ktoré majú vo vode vesty, učíme ich plavecké základy.

Deti sú vo vekovom rozpätí od 5 do 8 rokov. Každá skupina má na tréningu vždy dvoch trénerov. Deti trénujú trikrát týždenne, vždy hodinku v podvečernom alebo večernom čase. Každé dieťa si najprv môže vyskúšať nezáväzne náš tréning, či sa mu to bude páčiť. Neplavcov sa snažíme opatrným, ale zároveň aj zábavným a milým spôsobom zoznámiť s vodou.

Deti postupne učíme základy plaveckých štýlov – kraul, prsia a znak. U detí, ktoré už vedia plavecké základy a nepoužívajú už vesty, sa snažíme zdokonaliť techniku ich plávania, ale aj vytrvalosť či rýchlostné parametre. Deti v prípravke sa ešte nedostávajú do kontaktu s vodnopólovou loptou, ešte je na to skoro.

Až po opustení prípravky a presunu do tímu do 11 rokov naši mládežníci už privoňajú k vodnému pólu a jednotlivým zručnostiam. Ak chcete, aby vaše dieťa hralo vodné pólo za Modrých Drakov, kontaktujte nás telefonicky na čísle 0904 399 999 alebo e-mailom: modridraci@modridraci.sk.

Trénerský štáb Modrých Drakov na sezónu 2019/2020

Tak ako sa mení hráčske zloženie jednotlivých hráčskych kádrov vo všetkých družstvách nášho klubu, vo vynovenom zložení pracuje v sezóne 2019/2020 aj trénerský tím ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto. Takto vyzerá zoznam našich hlavných trénerov pri jednotlivých tímoch:

SENIORI A JUNIORI: Róbert Kaid starší.

KADETI A STARŠÍ ŽIACI: Branislav Ďurčov.

MLADŠÍ ŽIACI A TÍM DO 11 ROKOV:Miroslav Wagner.

DIEVČENSKÁ ZLOŽKA: Róbert Kaid starší.

PRÍPRAVKA: Branislav Ďurčov (hlavný tréner), Tomáš Orem, Marián Tkáč, Erik Haluška, Jana Bružeňáková (asistenti).