Po víťazstve našich najmladších dráčikov skončil ich tréner Miroslav Wagner v bazéne

Tím Modrých Drakov do 11 rokov má za sebou prvý turnaj oblastnej súťaže v tejto vekovej kategórii. Zverenci trénerov Miroslava Wagnera a Branislava Ďurčova na turnaji v Prešove raz zvíťazili, raz remizovali a dvakrát prehrali. Naši chlapci zdolali Žilinu 5:4, remizovali s tímom ŠKP Košice Plávanie 3:3 a podľahli Vrútkam 1:5 i Prešovu 0:9.

 „Z minulosezónneho kádra nám zostali piati hráči, ktorých sme doplnili o vodnopólových nováčikov, s ktorými sme začali v tejto sezóne pracovať v prípravke nášho klubu. V tíme do 11 rokov tak máme spolu s kolegom Branislavom Ďurčovom skupinu dvanástich chlapcov, pričom viacerí z nich sa s vodným pólom ešte len zoznamujú. Rozhodli sme sa ich zapracovať do zápasov postupne a citlivo, aj preto sme sa počas sezóny najprv venovali tvrdej tréningovej práci a nezúčastnili sme sa vlani v decembri na zimných majstrovstvách Slovenska.

Pre našich nováčikov v tíme, ktorí sa s vodným pólom iba zoznamujú, by to bola príliš skorá súťažná konfrontácia. Nechceli sme riskovať príliš vysoké prehry, aby to chlapcov neodradilo, v tomto veku treba s nimi pracovať citlivo,” rozhovoril sa tréner tímu Modrých Drakov do 11 rokov Miroslav Wagner.

 tréner tímu Modrých Drakov do 11 rokov Miroslav Wagner

Tréner tímu Modrých Drakov do 11 rokov Miroslav Wagner

„Určite by som však chcel pochváliť všetkých hráčov nášho družstva za disciplínu a prístup k tréningom, na ktoré chodia chlapci pravidelne a poctivo na nich makajú. To je veľmi cenný poznatok. Tréningy sú v tomto veku o neustálom opakovaní jednotlivých plaveckých a herných činností, je to mravenčia práca hráčom opakovane pripomínať, ako majú ležať na vode, ako majú pracovať s nohami, ako majú spracovať loptu, ako treba správne vystreliť.

Je to dlhá cesta, ktorá si žiada veľa snahy i trpezlivosti, my tréneri aj naši hráči ju však máme. Som presvedčený, že ideme správnou cestou,” vravel spokojným hlasom Miroslav Wagner.

Svedčia o tom napríklad aj hra a výsledky nášho tímu na turnaji oblastnej súťaže v Prešove. „Na podujatí v Prešove sme dosiahli výborné výsledky, veď sme raz zvíťazili, raz remizovali, raz prehrali o štyri a raz o deväť gólov. Túto výsledkovú i výkonnostnú vzpruhu chlapci potrebovali. Ako tréner tvrdím, že v tejto vekovej kategórii nie je tým najdôležitejším faktorom výsledok, ale predovšetkým výkony a zvyšovanie výkonnosti. Ale platí aj to, že pozitívny výsledok je pre kolektív vždy tou najlepšou vzpruhou a odmenou za kvalitnú prácu v tréningoch.

Kým v uplynulej sezóne sme v zápasoch neraz inkasovali aj dvadsať gólov a dali sme tak jeden až tri góly, náš prvý turnaj v novom ročníku ukázal v tomto smere veľký posun vpred. Aj chlapci pochopili, že pravidelným trénovaním a dodržiavaním taktických pokynov naša hra vyzerá lepšie. Hneď dostali ešte väčšiu chuť pracovať na sebe. Sami majú z toho lepší pocit, to isté platí aj o nás tréneroch, keď vidíme, ako sa chlapci zlepšujú a napredujú. Utvára sa dobrá partia, v ktorej je to o nadšení, radosti a spokojnosti.

Na našom družstve som už napríklad v závere minulej sezóny videl, že ho jedna prehra za druhou ubíjala. Prehrali sme vtedy všetkých šestnásť zápasov, raz sme súperovi podľahli o dva góly, raz o päť, inak sme schytávali samé vysoké prehry. Teraz sa naši hráči v Prešove veľmi tešili z dosiahnutých výsledkov. Videli a presvedčili sa, že je to iná káva, keď je ich nasadenie na maxime, keď dajú do toho srdiečko a aspoň na päťdesiat percent splnia naše úlohy a taktické pokyny.”

Aj preto sa v Prešove mohla po víťaznom zápase nad Žilinou udiať zábavná situácia. „Hráči mi sľúbili, že ak zvíťazime, tak ma hodia do bazéna. Aj sa im to podarilo, využili chvíľu, keď som stál na kraji bazéna. Ale rád som ich potešil aj takýmto spôsobom. Do konca mája odohráme ešte štyri turnaje oblastnej súťaže, dva sa budú konať v Košiciach, ďalšie dva budú vo Vrútkach a Žiline. Takže počas týchto výjazdov mimo nášho mesta si s chlapcami sadneme aj do cukrárne a dočkajú sa aj odmeny za ďalšie dobré výsledky a výkony. V júni nás potom ešte čakajú letné majstrovstvá Slovenska.”

V tíme do 11 rokov má Miroslav Wagner aj svojho syna Wernera, ktorý na turnaji v Prešove nastrieľal päť gólov. „Už to tak býva, že otcovia sú na svojich synov prísnejší ako na ostatných hráčov. Syn však nikdy nefrfle, ani nehľadá výhovorky prečo neísť na tréning. Prízvukujem mu, že individuálna vizitka v počte nastrieľaných gólov nie je najdôležitejšia.

Za najpodstatnejší nech považuje svoj celkový výkon a predvedenú hru kolektívu, aby si hráči vo vode vzájomne pomáhali. Faktom však je, že syn Werner sa nebojí vystreliť, patrí medzi odvážnejšie typy hráčov. Aj ďalší naši chlapci ešte musia nabrať zdravé sebavedomie, aby si v ofenzíve viac dovolili,” dodal tréner tímu Modrých Drakov do 11 rokov Miroslav Wagner.