Päť dračíc v reprezentácii Slovenska na ME do 17 rokov!

V nedeľu sa v srbskom Novom Sade začínajú vodnopólové majstrovstvá Európy dievčat do 17 rokov. Asistentkou reprezentačného trénera Slovenska Jána Baranoviča je Cinzia Ragusová, šéftrénerka ženskej zložky nášho klubu, ešte ako hráčka olympijská víťazka a majsterka sveta s tímom Talianska. Z mládežníckej základne Modrých Drakov sa dostali do záverečnej nominácie až štyri naše hráčky – Anastasija Halocká, Barbora Rusznáková, Bronislava Šepeľová a Viktória Basarová.

Európsky šampionát potrvá do 27. augusta. Slovenky sa v základnej skupine stretnú postupne s Tureckom (nedeľa 20. augusta), najväčším favoritom Španielskom (pondelok 21. augusta) a Izraelom (utorok 22. augusta). Šestnásť účastníkov je rozdelených do štyroch základných skupín. Priamo do štvrťfinále postúpi prvé družstvo, druhé a tretie družstvá z každej skupiny sa do kríža stretnú o ďalšie štyri voľné miesta v prvej osmičke. Posledné tímy základných skupín budú hrať o celkové 13. až 16. miesto.

Mladé Slovenky čaká v tomto roku ešte jeden dôležitý turnaj – majstrovstvá sveta do 20 rokov v Grécku, ktoré sa uskutočnia 3. až 9. septembra.