Nový tréner seniorov Róbert Kaid: Základom bude disciplína

Po odchode Tomáša Brúdera sa stal novým trénerom mužského seniorského a juniorského tímu Modrých Drakov Róbert Kaid starší. Prvá súťažná previerka s novými zverencami ho čaká už tento víkend, keď naši seniori od piatka do nedele zabojujú na Slovenskom pohári, ktorého dejiskom bude bazén na kúpalisku Červená hviezda v Košiciach.

„Slovenský extraligový mužský tím budem viesť po dlhšom období, dve sezóny som pracoval v Egypte, potom som rok a pol viedol dievčatá Modrých Drakov. Teším sa na novú skúsenosť, je to pre mňa veľká výzva,“ zdôraznil Róbert Kaid starší na úvod.

Juniorky ŠKP Modrí Draci Košice získali v aktuálnej sezóne bronzZ kádra zo sezóny 2018/2019 už nemôže počítať so službami Maximiliána Molnára, Filip Kádára a Michala Vargu, ktorí sa rozhodli skúsiť šťastie v zahraničí. „Po ročnej pauze sa vrátil do tímu Richard Kiernosz, no a z nášho kadetského družstva som vytiahol do seniorského tímu ľavorukého strelca Jakuba Kolesára, ktorý sa v doterajšom prípravnom období ukazoval vo veľmi dobrom svetle. Naše seniorské a juniorské výbery budú prakticky totožné, vzhľadom na vek nebude môcť hrať za juniorov trojica Kaľavský, Haluška a Dilý.“

Ako sme už spomenuli v úvode, od piatka 20. septembra do nedele 22. septembra budú Košice dejiskom Slovenského pohára. Náš tím Modrých Drakov vo veľmi náročnej B-skupine narazí na Hornets Košice, Nováky a Esá Žilina. V papierovo slabšej A-skupine budú hrať Bratislava, Piešťany, Olympia Košice a Vrútky. Prvé dva tímy z každej skupiny postúpia do semifinále, ďalšie dva odohrajú zápasy o konečné umiestnenie.Čo vraví pred turnajom tréner Kaid?

„Som vysporiadaný so zložením našej skupiny, ktorá vznikla na základe umiestnenia jednotlivých tímov na minuloročnom Slovenskom pohári, kde sme my obsadili konečné piate miesto. Očakával som teda, že sa ocitneme v silnej skupine. Beriem to športovo. Uvidíme, v akej sile sa predstavia jednotlivé tímy. Prvý duel odohráme v piatok proti Novákom. Neviem, v akom zložení prídu na turnaj. Do ich kádra sa vrátil skúsený dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie Juraj Zaťovič, ktorý bude pre nich veľkou posilou.

Poznáme ho, je to správny vodca. Oslabením pre Nováky bude odchod Čaraja, ktorý aj v predchádzajúcej sezóne robil problémy našim brániacim hráčom.Na základe turnaja Cassovia Open, ktorý sme odohrali pred dvoma týždňami, máme obraz o kádri a výkonnosti tímov Hornets, Esá a Olympia. Vieme, že favoritom skupiny sú Hornets a Nováky, my však v žiadnom prípade nevypustíme ani jeden zápas, budeme hrať naplno od prvej do poslednej minúty. Môžeme jedine prekvapiť.“

Pokiaľ sa v posledných hodinách pred turnajom nič nestane, tak na Slovenskom pohári sa Modrí Draci predstavia v plnej sile. „Máme za sebou mesiac intenzívneho tréningového procesu, chlapci ešte budú pri niektorých herných činnostiach vo vode suroví a neopracovaní. Slovenský pohár nám poslúži ako dobrý odrazový mostík na rozbeh do novej sezóny. Na spomínanom turnaji Cassovia Open som bol s našou predvedenou hrou veľmi spokojný.

Aj keď sme mali len minimum priestoru nacvičiť si a natrénovať nejaké taktické variácie, teší ma, že chlapci chápu, o čo pôjde v našom hernom systéme. Budem veľmi rád, keď budeme pokračovať v nastolenom trende. Chlapcom jednoznačne najviac vštepujem do hláv slovo disciplína. Najviac budem bazírovať práve na hernej, taktickej a morálnej disciplíne,“ zdôraznil na záver tréner Róbert Kaid starší.

PROGRAM MODRÝCH DRAKOV NA TURNAJI

PIATOK, 20.9., 18.00: ŠKP MODRÍ DRACI – Nováky

SOBOTA, 21.9., 8.00: ŠKP MODRÍ DRACI – Esá Žilina

SOBOTA, 21.9., 18.00: ŠKP MODRÍ DRACI – Hornets

NEDEĽA, 22.9.: zápas o umiestnenie.