Naši seniori si zaistili miesto v prvej štvorke extraligy!

Seniorský tím Modrých Drakov nás v nedeľu 14. januára veľmi potešil víťazstvom v doteraz najdôležitejšom zápas tejto extraligovej sezóny.

V súboji 13. kola sme doma v bazéne Mestskej krytej plavárne-Dragons porazili Žilinu 11:10 (5:2, 1:4, 3:2, 2:2), góly Modrých Drakov: Grivalský 3, Haluška a Kaid po 2, Kiernosz, Píro, Molnár a Mikloda po 1.

Na postup do prvej štvorky nadstavbovej časti a tým pádom aj do boja o medaily by nám síce stačila aj remíza, ale náš tím bol plný odhodlania v priamej konfrontácii so súperom potvrdiť, že za poctivú prácu v priebehu celej sezóny si účasť v skupine s Bratislavou, Novákmi a Hornets zaslúži.
Výborne sme vstúpili do zápasu, rýchlo sme viedli 3:0 aj 4:1 a prvá štvrtina sa niesla v našej réžii. Súperovi pre zmenu patrila druhá časť hry, takže do tretej štvrtiny duelu vstupovali tímy za nerozhodného stavu 6:6. V zápase sm stále viedli, ani raz sme neprehrávali, ale Žilina dokázala vyrovnať aj na 8:8 či 9:9.

Presnými strelami Molnára a Kaida sme však v poslednej švrtine odskočili na dvojgólový rozdiel 11:9, no a hostia sa už zmohli len na jedinú gólovú odpoveď, ktorá už nič nezmenila na víťazstve Modrých Drakov a postupe nášho tímu do prvej štvorky! Chlapci, blahoželáme vám!