Naše žiačky valcujú – deväť víťazstiev, jedna remíza, žiadna prehra!

Od marca 2018 je šéfom dievčenskej zložky ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto bývalý dlhoročný slovenský reprezentant a skúsený tréner Róbert Kaid starší. V prebiehajúcej sezóne 2018/2019 sú pod jeho vedením nezastaviteľné žiačky nášho klubu, ktoré z 10 duelov až deväťkrát zvíťazili a raz remizovali! Najprv v decembri 2018 bez straty bodu triumfovali na Zimných majstrovstvách Slovenska, no a naše šikovné dračice zatiaľ nenašli premožiteľky ani na dvoch turnajoch Národnej ligy tejto vekovej kategórie!

V čom spočívajú korene spanilej jazdy našich dievčat? „Jednoznačne v tvrdej práci a fantastickom kolektíve, ktorý máme v družstve, aj ja ako tréner mám s dievčatami veľmi dobrý medziľudský vzťah. Tréningový proces beriem aj ako výchovno-vzdelávací proces. Prebral som dievčatá pred rokom, určité veci sme si vysvetlili a zadefinovali, základom bolo, že bez tvrdej práce nie je možné dosahovať dobré výsledky. Som veľmi rád, že dievčatá pochopili, že keď tvrdo pracujeme, keď je disciplína na výške, tak sa dajú dosiahnuť aj výsledky. Zisk zlatých medailí na Zimných majstrovstvách Slovenska bol pre moje zverenkyne zadosťučinením, presvedčili sa, že to ide, triumf im dodal aj sebavedomie,“ rozhovoril sa Róbert Kaid starší.

Zdôraznil, že radosť v kolektíve po sérii skvelých výkonov a výsledkov je obrovská. „Dievčatá reagujú inak ako mužský alebo chlapčenský kolektív, je tam veľa úprimných emócií a nefalšovaná detská radosť. Aj mňa to nabíja pozitívnou energiou a posúva ďalej. Som maximálne nadšený, že za rok – čo je krátke obdobie – urobili naše baby taký veľký progres,” netajil spokojnosť tréner ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

Národnú ligu označil Róbert Kaid starší za nesmierne vyrovnanú súťaž. „Je to tak. Proti Olympii, Topoľčanom a Piešťanom sú to vždy náročné zápasy, ktoré sa končia jedno-dvojgólovým rozdielom. Jedine s Vrútkami je to o čosi jednoduchšie. Pre hráčky v tejto vekovej kategórii je to veľké plus, že hrajú náročné zápasy. Počas priebehu celého duelu sú pod výsledkovým tlakom, zvykajú si na sťažené podmienky, to z nich robí lepšie hráčky, má to dobrý vplyv na herné napredovanie. Vedia, že keď chcú zvíťaziť, tak musia vydať maximum fyzických síl, predviesť veľa umu i zručnosti a k tomu ešte treba pridať psychickú odolnosť. Pochvala za výkony patrí celému tímu, špeciálne by som vyzdvihol zápas počas uplynulého víkendu, keď sme proti Topoľčanom otočili z 2:4 na 6:4.”

 Dračice majú chuť získať v Národnej lige majstrovský titul. „Samozrejme, že áno. Veď kto by nechcel byť majster? Máme tento cieľ vo výhľade, budeme na tom naďalej tvrdo pracovať. V športe sa ťažko prognózuje, kalkulovanie sa nevypláca. Ideme systematicky krok za krokom, tréning za tréningom, týždeň za týždňom, od zápasu k zápasu, od turnaju k turnaju. V súťaži je päť tímov, každý organizuje jeden turnaj za účasti štyroch družstiev, takže na jednom kole vždy jedno družstvo pauzuje. Najprv teda odohráme takýmto spôsobom päť turnajov, potom bude nasledovať u tabuľkovo najvyššie postaveného tímu posledný šiesty turnaj za účasti všetkých piatich tímov, ktoré ho odohrajú systémom každý s každým, pričom počet bodov zo všetkých zápasov určí majstra,” vysvetlil Róbert Kaid starší.

Pri práci s družstvami žiačok či kadetiek mu pomáhajú aj naše skúsenejšie hráčky Jana Bružeňáková a Viktória Basarová. „Prvá hosťuje v seniorskom tíme Piešťan, druhá sa lieči po vážnom zranení ramena. Prejavili záujem o túto prácu, sú to hráčky, ktoré sa venujú vodnému pólu, takže som ich rád vzal do nášho realizačného tímu. Majú blízko k dievčatám, zároveň majú možnosť trošku nazrieť do trénerského sveta. Na tréningy chodia podľa ich vyťaženosti, ale sú s nami aspoň dva-trikrát týždenne.”

 

SKVELÁ SÉRIA NAŠICH ŽIAČOK

Zimné majstrovstvá Slovenska
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Olympia Košice 5:3
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Vrútky 10:2
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Piešťany 3:2
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Topoľčany 15:6

Národná liga
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Piešťany 7:5
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Vrútky 12:8
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Olympia Košice 5:5
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Topoľčany 6:4
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Vrútky 16:6
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Olympia Košice 5:3