Modrí Draci obsadili na Slovenskom pohári 5. miesto

Od piatka 28. septembra do nedele 30. septembra boli Piešťany a Vrútky dejiskom Slovenského pohára mužov, na ktorom sa predstavilo celkovo osem tímov. Nášmu tím ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto sa napokon nepodarilo obhájiť bronz z minulého roka, obsadili sme konečné 5.miesto.

Naši chlapci v základnej B-skupine vo Vrútkach narazili na Sláviu UK Bratislava, KVP Nováky a domáce Vrútky. Slávii UK Bratislava sme podľahli 6:15 (3:3, 2:4, 1:5, 0:3). Zostava a góly Modrých Drakov: Capcara, Uhrín – Vaco, Hirjak, Sagan, Píro 1, Tkáč, Kádár 1, Orem 1, Juhász, Molnár 1, Haluška 1, Kaid, M. Varga 1.

V druhom vystúpení na Slovenskom pohári sme prehrali s Novákmi 7:14 (2:3, 1:2, 2:5, 2:4). Podobne ako v našom prvom zápase proti Bratislave, aj v súboji s Novákmi sme držali krok so súperom v prvej polovici duelu, keď sme prehrávali iba o dva góly. Zostava a góly Modrých Drakov: Capcara, Uhrín  – Vaco 1, Hirjak, Sagan, Píro, Tkáč, Kádár 2, Orem, Juhász, Molnár 1, Haluška 2, Kaid, M. Varga 1.

Modrí Draci sa zaslúžene radovali z víťazstva 17:12 (5:4, 5:2, 3:2, 4:4) nad domácimi Vrútkami v treťom zápase základnej skupiny. Do streleckej listiny sa zapísalo až deväť spomedzi dvanástich našich hráčov v poli. Zostava a góly Modrých Drakov: Uhrín, Capcara – Vaco, Hirjak 2, Sagan 1, Píro 1, Tkáč, Kádár 1, Orem 4, Juhász 1, Molnár 1, Haluška 5, Kaid 1, M. Varga.

Zverenci trénera Tomáša Brúdera tak obsadili v základnej skupine tretie miesto a predstavili sa v zápase o konečné 5. miesto. Modrí Draci o jeho zisku rozhodli jednoznačným víťazstvom nad Olympiou Košice 17:12 (5:1, 2:4, 5:2, 5:5). Naši chlapci skvele vstúpili do zápasu, viedli 4:0 a aj keď súper stiahol náš náskok na konci druhej štvrtiny na dvojgólový rozdiel, v tretej časti hry sme odskočili na rozdiel piatich gólov a s prehľadom doviedli duel do víťazného konca. V zápase strelecky zažiarili päťgóloví strelci Maximilián Molnár a Róbert Kaid mladší. Zostava a góly Modrých Drakov: Capcara, Uhrín – Vaco 1, Hirjak 1, Sagan, Píro, Tkáč, Kádár 1, Orem 1, Juhász 1, Molnár 5, Haluška 2, Kaid 5, M. Varga.

Z prvenstva sa napokon radovali hráči Slávie UK Bratislava, na druhom
mieste skončil tím ŠK Hornets Košice, bronz pripadol KVP Nováky.

Konečné poradie:
1. Slávia UK Bratislava
2. ŠK Hornets Košice
3. KVP Nováky
4. KVP Kúpele Piešťany
5. ŠKP MODRÍ DRACI KOŠICE-STARÉ MESTO
6. ŠK Olympia Košice
7. PVK Vrútky
8. Piraňa SC Topoľčany