Modrí Draci obsadili 5. miesto na Slovenskom pohári

Muži Modrých Drakov obsadili na 29. ročníku Slovenského pohára vo vodnom póle celkové 5. miesto, keď sme v náročnej základnej skupine nestačili na strieborný tím Slávie UK Bratislava a bronzové Nováky.

V našom prvom vystúpení sme prehrali v bazéne košického kúpaliska Červená hviezda s Novákmi 10:16 (2:4, 4:3, 2:7, 2:2).

Ešte v polovici zápasu bol stav vyrovnaný, prehrávali sme totiž najtesnejším rozdielom jediného gólu 6:7. O všetkom však rozhodla tretia štvrtina, v ktorej sme inkasovali až sedem gólov a súper nám utiekol na stav 8:14 z nášho pohľadu. Zostava a góly Modrých Drakov: Kaľavský, Capcara – Varga 2, Hirjak, Tkáč, Horváth, Vaco, Kolesár, Orem 2, Juhász 4, Píro, Haluška 1, Kaid 1, Suchý.

V našom druhom zápase v skupine sme nestačili na Sláviu UK Bratislava 6:11 (2:1, 0:4, 1:2, 3:4).

Vyšiel nám úvod do duelu, prvú štvrtinu sme vyhrali 2:1 po góloch Vargu a Orema, vynikajúce zákroky predviedol brankár Kaľavský. Nevydarila sa nám druhá štvrtina, v ktorej súper skóroval štyrikrát, prehrávali sme 2:5, v týchto fázach hry sa rozhodlo o celkovom výsledku. Zostava a góly Modrých Drakov: Kaľavský, Capcara – Varga 1, Hirjak 1, Tkáč, Horváth 1, Vaco, Kolesár, Orem 2, Juhász, Píro, Haluška, Kaid 1, Suchý.

Naši chlapci sa v záverečnom stretnutí o celkové 5. miesto potešili z presvedčivého víťazstva nad Vrútkami 17:7 (7:2, 3:2, 4:1, 3:2).

Zápas sme mali od úvodných minút plne pod kontrolou, prvú štvrtinu sme vyhrali 7:2. Najlepšími strelcami nášho tímu boli Róbert Kaid mladší a Boris Juhász, ktorí strelili zhodne po štyri góly. Zostava a góly Modrých Drakov: Kaľavský, Capcara – Varga 2, Hirjak 1, Tkáč, Horváth 1, Vaco, Kolesár, Orem 2, Juhász 4, Píro 1, Haluška 1, Kaid 4, Suchý 1.

„Pre nás to bola prvá vážnejšia previerka novej sezóny. Napriek dvom prehrám so silnými súpermi z Novák a Bratislavy som bol spokojný s nasadením a dôrazom našich hráčov. Máme sa od čoho odraziť, teším sa preto na nový extraligový ročník. Chceli byť sme konkurencieschopní najlepším tímom,“ povedal po Slovenskom pohári tréner Modrých Drakov Róbert Kaid starší.