Martin Palaščák: Mladá krv priniesla novú energiu

Najskúsenejším hráčom v kádri Modrých Drakov je Martin Palaščák, ktorý 18. apríla oslávil 36. narodeniny.
V klube bol pri všetkých štyroch medailách v uplynulých sezónach.

„Vodné pólo je šport, ktorý mám veľmi rád, som s ním v spojení po celý môj život. Po povinnostiach v práci prídem v našom kolektíve na iné myšlienky. Pokiaľ budem zdravý, budem vládať a aj stíhať popri práci, vodnému pólu sa budem venovať ešte pár rokov nehľadiac na môj vek,” vraví Martin Palaščák, ktorý sa venuje vodnému pólu popri práci v stavebnej firme.

Ako sa pozerá na pohyb v našom kádri po odchode skúsených hráčov Miroslava Grutku, Martina Šustera a Andreja Zarevu? „Vnímam to tak, že to bolo každého osobné rozhodnutie. Je súčasťou športového života, že hráči odchádzajú aj prichádzajú. Ja to ani neberiem tak, že sme sa oslabili, lebo do tímu prišli iní, mladí hráči, plus máme nového trénera,“ poukázal „Pali“ na fakt, že náš tím už vedie Tomáš Brúder, ktorý v kádri privítal aj posily Róberta Kaida mladšieho, Maximiliána Molnára, Richarda Kiernosza, plus vedenie nášho klubu ešte dolaďuje prestup Filipa Kádára a k vodnému pólu sa po rokoch vráti bývalý hráč ŠKP Marcel Marcinaško.

„Náš káder sa omladil, vďaka novej krvi to bude v našom podaní akčnejšie. Naše mužstvo bude v tomto novom zložení plné energie a elánu. Očakávam od našich mladíkov, že sa budú chcieť ukázať a predať. Myslím si, že nás čaká o čosi vyrovnanejšia sezóna a že budeme môcť vidieť v slovenskej extralige viac kvalitných a vyrovnaných zápasov, čo bude pre dobro diváka. Verím, že Modrí Draci budú mať čo povedať do boja o najvyššie priečky,“ avizuje Martin Palaščák.

Jeho pozícia v našom tíme bude dôležitejšia vzhľadom na to, že bude patriť do úzkej skupinky skúsených hráčov. „Neberiem to tak, že mám teraz kočírovať mužstvo, na to je tam tréner. Tomáš Brúder dá nášmu tímu fazónu a hernú tvár. Poznáme sa ešte zo spoločných hráčskych čias v slovenskej reprezentácii. Som si istý, že to, aký bol bojovný hráč, prenesie aj do svojej trénerskej práce. Že bude vedieť motivovať našich mladých hráčov k tvrdej drine na tréningoch a to potom pretavia do súťažných zápasov. Ja už lepší vo svojom veku nebudem, ale čo budem môcť v našom tíme ovplyvniť, to aj skúsim ovplyvniť. Verím tomu, že to bude dobre fungovať, že hráči nášho omladeného kolektívu sa chopia šance a celý náš tím bude podávať čo najlepšie výkony,“ zaželal si Martin Palaščák.

Jasne zadefinoval, s čím bude spokojný počas sezóny 2017/2018. „Keď sa ako mužstvo budeme zlepšovať a ľudia budú vidieť v podaní Modrých Drakov kvalitnejšie vodné pólo ako doteraz.“