Majstrovstvá Európy vo vodnom póle očami hráčov Modrých Drakov

V španielskej Barcelone vyvrcholí cez víkend európsky šampionát vo vodnom póle. Reprezentácia Slovenska obsadila celkové 14. miesto. Vo štvrťfinále Srbsko porazilo Maďarsko 8:5, Španielsko zdolalo Grécko 10:6, Chorvátsko si poradilo s Čiernou Horou 9:7 a Taliansko nedalo šancu Rusku po výsledku 11:1. Ako sledovali turnaj dvaja najskúsenejší hráči Modrých Drakov, brankár Tomáš Balog a center Miroslav Mikloda? Čo hovoria na výkony Slovákov? Komu zo zahraničných tímov držia prsty v bojoch o medaily?

„Snažil som sa sledovať najmä zápasy Slovenska, videl som všetky súboje nášho tímu. Chlapcom som držal prsty. Myslím si, že sa nemajú začo hanbiť. Odohrali to, na čo mali. Výsledky neboli až také hrozné. Väčšinou v každom zápase rozhodla jedna štvrtina, ktorú naši chlapci prehrali aj o štyri-päť gólov, súper im ušiel, potom už tie ďalšie štvrtiny boli prevažne vyrovnané. Škoda, že sme nepremenili veľa presiloviek, doplatili sme na to aj v poslednom zápase o umiestnenie, keď sme prehrali s Gruzínskom 6:8. Veľmi sa mi páčili výkony nášho centra Lukáša Ďuríka a, samozrejme, nášho kapitána a najskúsenejšieho hráča Juraja Zaťoviča,“ povedal Tomáš Balog.

Ako dodal, odmalička fandí okrem Slovensku aj Maďarsku. Z tohto pohľadu zostal Tomáš Balog sklamaný, keďže Maďari vo štvrťfinále podľahli Srbsku. Zosumarizujme si aj výsledky Slovenska, ktoré v skupine podľahlo Rusku 6:12, Rumunsku 5:9 a Srbsku 5:13. V skupine o 13.-16. miesto sme najprv zdolali Maltu 11:6, no a na záver sme prehrali s Gruzínskom 6:8.

„Videl som zopár zápasov v závislosti od toho, ako mi to umožnil voľný čas. Samozrejme, zápasy Slovenska som si nenechal ujsť. Ak by naši chlapci skončili na 13. mieste, tak by to bol rovnaký výsledok, aký dosiahlo Slovensko na predchádzajúcom európskom šampionáte. Takto sme po prehre s Gruzínskom skončili na celkovej 14. priečke. Tentoraz však máme na šampionáte mladší tím. Škoda, že sa nášmu mužstvu nedarilo lepšie využívať presilovky,“ rozhovoril sa center Modrých Drakov Miroslav Mikloda.

Spomedzi našich hráčov sa mu najviac páčili výkony Lukáša Ďuríka. „On je vynikajúci center, ja hrám na rovnakom poste, z môjho pohľadu bola radosť pozerať sa naňho a učiť sa. Komu bude Miro fandiť v záverečných bojoch? „Srbsku a Chorvátsku, sú to dva moje najobľúbenejšie zahraničné tímy. Som rád, že postúpili do semifinále,“ skonštatoval s úsmevom Miro Mikloda.