Legendárny Ladislav Bottlik oslavuje 75. narodeniny!

Ako prvého ho v tomto roku zaradili do novovzniknutej Siene slávy ŠKP Košice. Ako hráč sa tešil z trinástich majstrovských titulov, vo funkcii trénera priviedol svoje tímy k sedemnástim majstrovským titulom. Najúspešnejší vodnopólový tréner slovenskej histórie Ladislav Bottlik oslávi v piatok 31. marca 75. narodeniny.

Po bohatej hráčskej kariére trénersky pôsobil v tímoch ČH Košice, Mladosť Záhreb, Herceg Novi, Slávia VŠV Košice, Neptuns, Rovinj, Koper, Nováky, Schaffhausen, Horgen, Neum a Hornets Košice. Ako reprezentačný kouč viedol svojich zverencov na dvoch olympijských hrách (v Barcelone v roku 1992 ešte s tímom Československa a aj v Sydney v roku 2000 so Slovenskom skončil zhodne na poslednom dvanástom mieste), jednom svetovom šampionáte a ôsmich turnajoch majstrovstiev Európy. Pod jeho vedením skončilo Slovensko v roku 1999 na majstrovstvách sveta v Austrálii na desiatom mieste.

Za vrchol svojej kariéry považuje Ladislav Bottlik možnosť trénovať Mladosť Záhreb, ktorá v tom čase patrila medzi najlepšie tímy sveta. V súčasnosti je na dôchodku, ale zároveň je delegátom zápasov v našej domácej súťaži, no a rád chodí ako divák sledovať vodnopólové zápasy aj do Maďarska. Ladislavovi Bottlikovi prajeme k jeho dnešným 75. narodeninám v mene klubu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto pevné zdravie, veľa životnej energie, radosti, spokojnosti a dobrej nálady!