Kapitán Erik Haluška: S výkonmi môžeme byť vcelku spokojní

O účinkovaní seniorského tímu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto na Slovenskom pohári sme hovorili s kapitánom nášho mužstva Erikom Haluškom.

„Faktom je, že sme dostali veľmi ťažkú skupinu, v ktorej sme narazili aj na Nováky a Hornets. Takže na žreb sme nemali veľmi šťastie. Myslím si však, že za výkony na Slovenskom pohári sa vôbec nemusíme hanbiť, môžeme byť vcelku spokojní. Aj proti týmto favorizovaným tímom sme ukázali, že vieme na nich zahrať, že to v nadchádzajúcej extraligovej sezóne môže byť proti týmto súperom vyrovnané,“ povedal na úvod pri hodnotení účinkovania Modrých Drakov na Slovenskom pohári kapitán nášho tímu Erik Haluška, ktorý na Slovenskom pohári nastrieľal v štyroch dueloch celkovo osem gólov a stal sa druhým najlepším kanonierom nášho mužstva na tomto turnaji. Desať gólov dal Róbert Kaid mladší.

Kapitán Erik Haluška: S výkonmi môžeme byť vcelku spokojníPripomenieme, že v náročnej základnej skupine sme s Novákmi aj Hornets prehrali o tri góly (8:11 a 10:13) a v poslednom zápase skupiny sme prevalcovali Esá Žilina (16:7). V súboji o piate miesto sme zdolali Piešťany  (15:12 po päťmetrových hodoch), keď v riadnom hracom čase sa skončil zápas nerozhodne 11:11.

„Proti Novákom sme ešte v tretej štvrtine viedli, nad Hornets sme vyhrávali v polovici zápasu a hrali sme naozaj dobre. S oboma súpermi sme napokon prehrali o tri góly. Doplatili sme možno na nižšiu kondíciu, chvíľkovú stratu disciplíny v druhej polovici týchto zápasov, plus aj niektoré výroky rozhodcov neboli práve v náš prospech. Nepočítali sme s ničím iným ako víťazstvom nad tímom Esá. Je to mužstvo, ktoré by nám nemalo robiť také problémy ako súperi z prvej štvorky.

V poslednom zápase o umiestnenie proti Piešťanom sme podali slabší výkon, na našej hre sa prejavil aj pokles motivácie, predsa len je iné hrať o medailu a iné je hrať o piate miesto. Na konci turnaja sme cítili už aj únavu po ťažkých zápasoch v skupine, v ktorej sme chceli zabojovať o postup do boja o medailu. Poviem to takto – nad Piešťanmi sme napokon zvíťazili a ďalej už na ten zápas potrebujeme akurát zabudnúť,“ rekapituloval Erik Haluška, ktorý minulý týždeň 19. septembra oslávil 23. narodeniny.

Kapitán Erik Haluška: S výkonmi môžeme byť vcelku spokojníBoli sme zvedaví aj na to, ako sa naše seniorské mužstvo zžíva s novým trénerom Róbertom Kaidom starším, ktorý v tejto funkcii nahradil Tomáša Brúdera.

„Stále sme na začiatku našej spolupráce, nový tréner vždy prináša aj nové taktické pokyny a isté zmeny, budeme tvrdo a poctivo pracovať. Do začiatku extraligy máme ešte niekoľko týždňov, v najbližšom období určite ponaháňame kondičku. Určite budeme chcieť zabojovať o medailu. Po odchode Maximiliána Molnára, Filip Kádára a Michala Vargu máme síce papierovo slabšie mužstvo ako v minulej sezóne, ale bol som milo prekvapený našou hrou na prípravnom turnaji Cassovia Open a aj teraz na Slovenskom pohári,“ dodal Erik Haluška.