Čokoládová odmena za sladké víťazstvá

Náš tím do 11 rokov kraľoval na víkendovom turnaji Oblastnej súťaže tejto najmladšej vekovej kategórie v Prešove. Dráčikovia sa bez straty bodu stali celkovými víťazmi, keď postupne zdolali Žilinu 5:1, Prešov 3:0, Vrútky 7:2 a na záver v košickom derby aj Hornets 8:3!

„Všetci členovia nášho tímu podali výborný a bojovný výkon, zaslúžia si veľkú pochvalu. Za odmenu dostali po úspešnom turnaji čokoládu. Zo všetkých víťazstiev mali obrovskú radosť, k výkonom im určite pomohla aj podpora ich rodičov, ktorí utvorili na turnaji v Prešove náš skvelý fanklub. Najcennejšie bolo práve naše víťazstvo nad domácim Prešovom, v tomto zápase sme dokonca nedostali ani gól,” sumarizoval turnajové dianie tréner nášho tímu do 11 rokov Tomáš Balog.

Musíme vyzdvihnúť, akým sympatickým spôsobom sa snažia viaceré slovenské kluby motivovať svoje najmladšie nádeje – hráčov v tímoch do 11 rokov – aby si merali sily v turnajových zápasoch. Samozrejme, v tejto skupine klubov nechýba ani náš klub ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

„Náš klub zorganizoval Vianočný turnaj, následne pripravili Prešovčania na začiatku tohto roka Novoročný turnaj. Práve po tomto podujatí sme sa my tréneri piatich klubov – okrem nášho aj z Hornets, Prešova, Žiliny a Vrútok – dohodli, že zorganizujeme tri kolá oblastnej súťaže v tejto vekovej kategórii, aby sa naši najmladší hráči mohli zdokonaľovať a tešiť z vodného póla v súťažných zápasoch,” pokračuje tréner nášho tímu do 11 rokov Tomáš Balog, ktorý je zároveň aj brankárom nášho seniorského mužstva.

Prvé kolo tejto minisérie turnajov usporiadal uplynulý víkend prešovský klub, v úvode článku sme referovali o úspechu našich Modrých Drakov na tomto podujatí. Druhý turnaj sa  uskutoční v Košiciach, kde sa na jeho organizácii budú podieľať oba kluby z nášho mesta, teda Modrí Draci aj Hornets. No a dejiskom tretieho dielu takejto turnajovej konfrontácie piatich tímov bude Žilina. „Dátumy týchto ďalších dvoch turnajov ešte upresníme. Oficiálne majstrovstvá Slovenska v tejto vekovej kategórii sa uskutočnia v júni.”

Doplníme, že maličkí vodní pólisti do 11 rokov hrajú zápasy v bazéne, ktorý má dĺžku 25 metrov (teda je o osem metrov kratší ako u mužov), no hracia plocha je spravidla menšia aj čo sa jej šírky týka. Hrací čas je 4 x 6 minút, hrá sa na malé brány s loptami veľkosti číslo 3.

„Jedným z mnohých pozitív vodného póla je, že ak chce niekto začať s týmto športom,tak mu stačia plavky a uterák. Deti na rozdiel od iných športov nepotrebujú, aby ich rodičia platili veľké peniaze za výstroj,” dodáva Tomáš Balog.

Všetky informácie, ako sa stať vodnopólovým Modrým Drakom, nájdete na linku: https://www.modridraci.sk/sk/bud-modrym-drakom