Čo ste nevedeli o našom trénerovi Jánovi Šurimovi?

Tréner nášho seniorského tímu Modrých Drakov Ján Šurim sa narodil 12. júla 1985 v Košiciach. Počas seniorskej kariéry pôsobil najdlhšie v našom meste, ale okúsil aj zahraničné angažmány v austrálskom Brisbane či na Malte. S tímom ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto získal ako hráč titul majstra Slovenska a Slovenský pohár.

Po skončení hráčskej činnosti v roku 2014 pôsobil v mužstve Modrých Drakov najprv ako vedúci mužstva, potom ako asistent trénera. Počas prebiehajúcej sezóny je spolu s Pavlom Komjáthym členom trénerského štábu, vedie však tréningy a koučuje zápasy.

Ján Šurim tvrdí, že ak by mu niekto povedal pred desiatimi rokmi, že bude tréner, tak by mu vtedy určite neveril. Jeho vodnopólovým vzorom bol Roman Poláčik, s ktorým sa v závere kariéry stretol aj ako spoluhráč počas pôsobenia na Malte. Vyše dvoch rokov tvorí šťastný pár s priateľkou Majkou, s ktorou si veľmi radi zájdu napríklad do divadla.

Náš tréner si rád vychutnáva domácu pohodičku na gauči, ale má rád aj aktívny odpočinok, najlepšie v spoločnosti kamarátov pri futbale či bicyklovaní. A veľmi rád cestuje po svete. Minulý rok so snúbenicou Majkou absolvovali výlet po Európe, keď postupne navštívili Mallorcu, Madrid, Paríž, Amsterdam a Prahu.