Aký vodnopólový sen má Róbert Kaid mladší?

Od piatka do nedele sa náš seniorský tím ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto predstaví v Novákoch na turnaji o Slovenský pohár.

 V piatok nastúpime o 17:30 proti Žiline, v sobotu o 11:15 vyzveme domáce Nováky a v ten istý deň večer o 19.00 odohráme posledný duel v základnej skupine proti Topoľčanom. V nedeľu predpoludním budú nasledovať súboje o konečné umiestnenie, v ktorej víťazi oboch skupín nastúpia v boji o celkovú trofej, tímy z druhých miest budú súperiť o bronz a mužstvá, ktoré skončia na tretej priečke v skupine, odohrajú duel o konečné 5. miesto. V druhej skupine sa sytémom každý s každým stretnú Slávia UK Bratislava, ŠK Hornets Košice a KVP Kúpele Piešťany. Pred Slovenským pohárom sme sa pozhovárali s tohtosezónnou posilou Modrých Drakov, Róbertom Kaidom mladším, ktorý s naším klubom podpísal v lete dvojročnú zmluvu.

Robo, prečo si sa rozhodol prestúpiť k Modrým Drakom?„Určite hlavným dôvodom bolo, že som si chcel zopakovať spoluprácu s trénerom Tomášom Brúderom, ktorý ma viedol v uplynulej sezóne v tíme Hornets. Veľmi sa mi pozdávali jeho tréningové metódy. Ďalším dôležitým faktorom bolo, že v tíme Modrých Drakov bude množstvo mladých hráčov. Takéto zloženie družstva sa mi veľmi pozdáva, bude to zaujímavé.”

Čo by si vyzdvihol na práci nášho nového trénera Tomáša Brúdera?„Nazbieral množstvo cenných skúseností počas svojho hráčskeho pôsobenia v Španielsku a potvrdzuje to na každom tréningu. Má odlišné tréningové metódy, ako sú na Slovensku zaužívané, to je len dobre. Viem, že keď sa ich budem držať, tak budem herne napredovať. Badal som to najmä na konci uplynulej sezóny v zápasoch o bronzovú medailu, keď sa mi darilo a cítil som sa veľmi dobre.”

Si pripravený stať sa lídrom nášho omladeného mužstva?„Určite budem mať inú pozíciu ako v minulej sezóne v Hornets. Som na to stopercentne pripravený a veľmi sa na to teším. Verím, že pomôžem kolektívu Modrých Drakov.”

Ako bolela letná príprava?„Veľmi. Ale bez toho to nejde. Páčila sa mi tréningová morálka celého tímu, každý makal na 110 percent. Uvidíme, čo nám ukážu prvé zápasy.” Tie odohráme už tento víkend na Slovenskom pohári v Novákoch. Čo od tohto podujatia očakávaš?„Predovšetkým pôjde o to, aby sme sa zoznámili s novým herným štýlom, ktorý forsíruje náš tréner. Ja to už poznám, ale viacerí chlapci sa s ním postupne oboznamujú. Slovenský pohár bude našou generálkou pred extraligou a odrazovým mostíkom na to, čo ešte budeme potrebovať vylepšiť do ligového štartu.”

Má tím Modrých Drakov na to, aby zabojoval v extralige aj o medailu?„Nič nie je nemožné, v športe sme sa o tom už neraz presvedčili. Ale na druhej strane, netreba mať veľké oči, lebo by sme sa mohli rýchlo popáliť. Základom by mal byť poctivý a tvrdý tréning. Verím, že všetci budeme chodiť na tréningy s radosťou a úsmevom. Časy nášho mužstva určite prídu, len treba byť trpezlivý a dať nám čas.”

Tvoj otec je bývalý skvelý dlhoročný vodnopólový reprezentant. Mohol si sa teda tomuto športu vôbec vyhnúť?„Mne sa vodné pólo zapáčilo hneď. Ešte keď som bol malý chlapec, chodil som sa pozerať na otcove zápasy. Chcel som si tento šport vyskúšať, veľmi sa mi to pozdávalo, vydržal som až doteraz a teším sa na ďalšie roky s vodným pólom. Otec je mojím vzorom, najväčším fanúšikom, ale aj kritikom. Určite by som sa chcel dostať na takú hráčsku úroveň ako on. Nebude to ľahká cesta, ale budem zo všetkých síl pokračovať v snažení. Bol by to môj splnený sen, keby sa mi podarilo nadviazať na otcovu skvelú hráčsku kariéru.”