Ako vyzerá život našich hráčov počas pandémie koronavírusu? – tretia časť

Ako zvládol obdobie poznačené pandémiou koronavírusu najmladší hráč nášho seniorského tímu Jakub Kolesár, ktorý v marci oslávil 16. narodeniny?

„Vodné pólo mi veľmi chýbalo, taký dlhý tréningový a zápasový výpadok ma vôbec nepotešil, ale museli sme to všetci rešpektovať. Bolo mi to ľúto, bol som prvý rok v extralige, celkom som si užíval rozbehnutú, no napokon nedokončenú sezónu. Boli sme dobrá partia, robili sme šport, ktorý nás baví a zrazu prišla stopka,“ rozhovoril sa Jakub Kolesár.

Ako poznamenal, cvičil podľa tréningového plánu nášho kouča Róberta Kaida staršieho.

Jakub Kolesár

„Okrem toho som sa pravidelne chodil bicyklovať.“ Študentovi bilingválneho slovensko-anglického Evanjelického gymnázia Jána Amosa Komenského vyhovoval on-line spôsob vyučovania. Keďže knihy veľmi nečíta, voľný čas popri športe využil aj na sledovanie rôznych filmov a seriálov. „Najviac ma upútal španielsky seriál Money Heist, všetky štyri série som si pozrel expresne rýchlo za dva dni, to som bol takmer nepretržite prilepený k televíznej obrazovke,“ zasmial sa Jakub Kolesár.

Veľmi sa potešil, keď sa obnovil tréningový proces Modrých Drakov v bazéne Mestskej krytej plavárne v Košiciach. „Bolo to super, že sme minulý týždeň začali s tréningami a konečne sme mohli byť znova v bazéne.“

V podobnom duchu hovoril aj člen seniorského a juniorského tímu Modrých Drakov Kamil Hirjak.

„Na obnovenie tréningového procesu som sa veľmi tešil, všetci sme sa do toho naplno zahryzli. Počas obmedzení spôsobených koronavírusom som síce športoval, ale voda je voda. A veľmi som sa tešil na chlapcov z mužstva a našu výbornú partiu.“

Kamil Hirjak

Potvrdil, že pravidelne cvičil podľa tréningového plánu nášho trénera Róberta Kaida staršieho, venoval sa behu a cyklistike. „Pri dome máme tenisový kurt, hrávali sme s otcom tenis, boli to vyrovnané zápasy. Veľa času som venoval priateľke, ale aj vysokoškolskému štúdiu. Zahral som si PlayStation, na Netflixe som pozeral seriály, najviac ma zaujali Tiger King a Peaky Blinders. Nebudem ale klamať, počas korony som aj trochu zlenivel,“ zasmial sa Kamil Hirjak.

Úspešne zvládol prvý ročník odboru environmentálna chémia na Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach. „On-line vyučovanie mi až tak veľmi nesedelo, je to iné ako byť v škole, chvíľami som mal problém prinútiť sa učiť. Som však rád, že som urobil všetky zápočty a skúšky.“

Ukončenie slovenskej extraligy v sezóne 2019/2020 považoval hráč seniorského a juniorského tímu Modrých Drakov Maroš Píro za správny krok.

„My hráči to musíme rešpektovať, hoci nás všetkých mrzí, že sme boli tak dlho bez tréningov v bazéne a bez zápasov. Vodné pólo mi veľmi chýbalo, bol som na to roky zvyknutý,” vraví 19-ročný Maroš Píro.

Drvivú väčšinu času poznačeného koronavírusom prežil doma, s ľuďmi sa veľmi nestretával. „Boli aj fázy, keď mi celý tento režim liezol poriadne na hlavu,” pousmial sa. Samozrejme, kontakt so športom si udržiaval aj napriek obmedzeným možnostiam. „Cvičil som doma podľa plánu nášho trénera Róberta Kaida staršieho, plus som každý deň vysadol na bicykel a dal som si aspoň dvadsať kilometrov.”

Maroš Píro

Po dlhom čase si prečítal aj knihu. „Bola o tom, ako funguje Google. Bavil ma seriál Mr. Robot, pozrel som si aj viacero filmov. A celkom sa mi zapáčilo grilovanie na záhrade.” Na korone však Maroš Píro osobne našiel aj pozitíva. Súvisia so školou. „Bez akejkoľvek študijnej námahy som zmaturoval a bez prijímačiek ma vzali na Ekonomickú fakultu Technickej univerzity v Košiciach.”

„Konečne sme začali s tréningami v bazéne, tá pauza bola dlhá, už som sa začal nudiť. Partia Modrých Drakov a náš skvelý kolektív mi veľmi chýbali,“ potešil sa z obnovenia tréningového procesu hráč nášho seniorského tímu Marián Tkáč.

Ako prežil obdobie pandémie koronavírusu, ktoré bolo poznačené rôznymi obmedzeniami? „Väčšinou som bol doma. Čo sa týka športových aktivít, cvičil som podľa plánu nášho trénera Róbert Kaida staršieho, zabehal som si alebo som vysadol na bicykel. Von na ihrisku som si zahral aj basketbal. Dopozeral som seriály, ktoré som mal rozpozerané už pred koronou – poslednú sériu Vikingov alebo Avengers. Občas som sa stretol so spoluhráčmi Kamilom Hirjakom, Maxom Vacom a Samom Kavečankym.“

Marián Tkáč

Študent prvého ročníka informatiky na Technickej univerzite v Košiciach s porozumením prijal fakt, že rozbehnutá extraligová sezóna 2019/2020 bola predčasne ukončená bez vyhlásenia výsledkov. „Na jednej strane je škoda, že extraliga bola ukončená, a hoci je nám to všetkým ľúto, bol to správny a jediný logický krok.“