Ako vyzerá život našich hráčov počas pandémie koronavírusu? – druhá časť

Ako vyzerá život našich hráčov počas pandémie koronavírusu? – druhá časť

Brankára nášho seniorského a juniorského tímu Michala Capcaru neprekvapilo, že pre pandémiu koronavírusu došlo aj na Slovensku k predčasnému ukončeniu vodnopólovej sezóny 2019/2020. „Neveril som, že ešte budeme pokračovať, bola len otázka času, kedy padne definitíva o konci sezóny. Takto je to lepšie, v danej situácii by potrebovalo každé mužstvo aspoň mesiac poriadneho tréningu, aby tie zápasy solídne vyzerali. Vodné pólo je fyzicky náročný šport,“ vraví Michal Capcara.

Vyrovnať sa s novou situáciou bez športového života nebolo preňho jednoduché. „Len pomaly som si zvykal na to, že mám toľko voľného času. Chýbajú mi tréningy i zápasy v bazéne, veď odmalička som bol takmer každý deň vo vode. Toto obdobie beriem ako oddychové, predovšetkým treba rešpektovať nariadenia, časom to všetko prejde.”

Michal Capcara

Rodina Capcarovcov sa v čase pandémie koronavírusu namiesto Košíc usadila v obci Rákoš. „Zaujímavosťou je, že sme si tam spoločne postavili kurník pre desať až pätnásť sliepok,” zasmial sa Michal Capcara. „Čo sa týka športu, tak som plnil pokyny z tréningových plánov nášho trénera, okrem toho som si zabehal v lese. Pomerne veľa času mi zabrala aj škola, som druhákom na športovom gymnáziu, z každého predmetu sme dostávali veľa úloh.“

Predčasné ukončenie vodnopólovej sezóny 2019/2020 na Slovensku prijal náš hráč Juraj Dilý pragmaticky. „Všetci sme to očakávali, nedá sa nič robiť, museli sme to akceptovať a vyrovnať sa s tým. Podľa mňa neexistovala reálna šanca, že nás nechajú dohrať sezónu,“ povedal vo veku 24 rokov druhý najstarší hráč tímu Modrých Drakov.

Juraj Dily

Juraj Dilý

Korona časy si veru nepochvaľuje. „Možností na trávenie voľných chvíľ je oveľa menej. Voda mi veľmi chýba, hneď by som si šiel zaplávať. Až ma zamrazí pri predstave, že možno ani v lete nebudú otvorené kúpaliská,” poznamenal Juraj Dilý, ktorý rovnako ako všetci hráči seniorského a juniorského tímu Modrých Drakov dodržiaval tréningový plán nášho kouča Róberta Kaida staršieho, okrem toho si zvykol zabehať v prírode.

Viac voľna mu ale z jedného pohľadu padlo vhod. Juraj je v piatom ročníku vysokoškolského štúdia na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. „Zamakal som na dokončení diplomovej práce, to mi zabralo veľa času. Myslím si, že je dobre napísaná, pracoval som na nej viac ako rok. Vybral som si tému evolúcie sektorových rozdielov medzi regiónmi Európskej únie. Štátnice prídu na rad na konci mája.“ Jurajovi teda držíme prsty, aby všetko dopadlo k jeho spokojnosti.

Center seniorského a juniorského tímu Modrých Drakov Boris Juhász vzhľadom na vývoj situácie okolo pandémie koronavírusu tiež očakával, že dôjde k predčasnému ukončeniu vodnopólovej sezóny 2019/2020 na Slovensku. „Keď už všetky obmedzenia trvali vyše mesiac, bol som si istý, že sa sezóna nedohrá. Samozrejme, som smutný, že si už v tejto sezóne nezatrénujeme v bazéne a neodohráme žiadny zápas, nezostáva nám však nič iné, iba sa tomu prispôsobiť a pripraviť sa čo najlepšie na ďalší ročník. Verím, že ten sa už začne bez problémov a obmedzení,“ zaželal si Boris Juhász.

Boris Juhász

Boris Juhász

Zdôraznil, ako mu nevyhovuje absentujúci rytmus tréningov a zápasov. „Vodné pólo mi chýba, pohyb a šport sa ale snažím vynahradiť si častým bicyklovaním, spolu s dvoma-tromi kamarátmi si vždy vyberieme nejakú trasu mimo Košíc. Okrem toho som doma pravidelne cvičil, dodržiaval som individuálny tréningový plán nášho trénera Róberta Kaida staršieho. Bolo fajn byť doma mesiac, potom ma to už začínalo nudiť. Najviac času som strávil s priateľkou, vybehol som na chalupu, občas som si pozrel nejaký film.“

Boris Juhász je tretiakom na gymnáziu, takže pomerne veľa času mu momentálne zaberá aj škola. „On-line spôsob vzdelávania s domácimi úlohami mi vyhovuje menej, než by som normálne chodil do školy a popritom mohol športovať. Z pohľadu školských povinností bola pandémia koronavírusu výhodou zrejme len pre maturantov,“ dodal center Modrých Drakov Boris Juhász.