Aká je naša viceprezidentka vianočná žienka domáca?

 Čo znamenajú Vianoce pre viceprezidentku nášho klubu Alenu Harčarikovú? „Vždy ma uchváti magické čaro sviatočnej romantiky a špecifická atmosféra, akú cez rok v návale povinností nedokážeme vnímať. Vianoce vždy trávim so svojimi blízkymi. Je to čas, keď by sa mal každý zastaviť, urobiť si pohodu, tešiť sa zo svojej rodiny i blízkych. Z toho, že sme zdraví a že sa máme radi. A možno aj trochu porozmýšľať nad sebou.“

Alena Harčariková je úspešná podnikateľka. Aká je ale počas vianočných sviatkov žienka domáca? „Varím veľmi rada. Vždy ma baví pripraviť mojim hosťom gastronomický zážitok, obsluhovať ich a starať sa o ich pohodu. V prípade Vianoc a mojej rodiny to platí obzvlášť. Príprava štedrovečernej večere je teda moja parketa. Vždy si to nesmierne užívam. Pre mňa je to skvelý relax,“ zdôrazňuje viceprezidentka ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto.

Na jej slávnostne prestretom štedrovečernom stole nechýbajú tradičné oplátky s medom, cesnak, kapustnica, ryby na rôzny spôsob, zemiakový šalát bez majonézy či bobaľky. „Napríklad na Štefana ale zvyknem pripravovať aj guláš z diviny,“ doplnila. Varenie priam zbožňuje, ale ako dodáva, cukrárka z nej nikdy nebude. „Sladké veľmi nemusím, takže ani sama veru nepečiem. Robím však výbornú mramorovú bábovku, ktorú ma naučila babka,“ pousmiala sa Alena Harčariková.