Náš tréner Róbert Kaid myslí pred Slovenským pohárom na medailu

Už 29. ročník Slovenského pohára vo vodnom póle mužov sa uskutoční od piatka 18. septembra do nedele 20. septembra v bazéne na kúpalisku Červená hviezda v Košiciach. V rozhovore s hlavným trénerom seniorského tímu ŠKP Modrí Draci Košice Róbertom Kaidom starším sme prebrali viacero informácií o dianí v našom mužstve a aj o jeho ambíciách pred týmto podujatím.

„Ako tréner si nemôžem klásť pred seba samého a ani pred mužstvo nejaké alibistické ciele, preto otvorene hovorím, že myslím na zisk medaily,“ zdôrazňuje pred víkendovým Slovenským pohárom Róbert Kaid starší.

Na rozdiel od minulých rokov, tentoraz sa na turnaji nepredstaví osem tímov, ale len sedem.

Zloženie dvoch základných skupín bolo určené na základe umiestnenia prihlásených mužstiev v predchádzajúcom ročníku Slovenského pohára. Pripomeňme si, že vlani skončili naši Modrí Draci na piatom mieste. Náš tím vo veľmi náročnej, ale len trojčlennej B-skupine narazí na vlaňajšieho finalistu národného pohára Sláviu UK Bratislava a na bronzové mužstvo KVP Nováky. V papierovo slabšej A-skupine budú hrať ŠK Hornets Košice, KVP Kúpele Piešťany, ŠK Olympia Košice a PVK Vrútky.

Juniorky ŠKP Modrí Draci Košice získali v aktuálnej sezóne bronz„Je veľká škoda, že sme ocitli len v trojčlennej skupine, navyše s veľmi silnými súpermi. Každý súťažný zápas navyše by bol dobrý. Taká je však situácia a musíme sa jej prispôsobiť. Na druhej strane, môžeme mať viac síl pred bojmi o celkové umiestnenie na Slovenskom pohári, ktoré sú na programe v nedeľu, keďže tímy z druhej skupiny odohrajú za dva dni po tri zápasy a my len dva.“

V základnej skupine sa bude hrať systémom každý s každým, naši chlapci nastúpia v piatok 18. septembra o 17.30 proti Novákom a v sobotu 19. septembra o 17.30 proti Bratislave. V nedeľu 20. septembra budú nasledovať súboje o konečné umiestnenie – víťazi skupín budú hrať finále, tímy z druhých miest zabojujú o bronz a mužstvá z tretích miest po základnej skupine budú súperiť o celkovú piatu priečku. „Nováky som sledoval na prípravnom turnaji v Košiciach, takže som videl, v akom sú zložení.

Fyzicky aj takticky boli na vysokej úrovni, ich hra sa točila okolo skúseného reprezentanta Juraja Zaťoviča. Tím Bratislavy je pre nás veľkou neznámou, nevieme, v akom zložení pricestuje, či budú v zostave Slávie UK aj starší skúsení hráči. Našou výhodou je to, že Bratislavčanov si môžeme najprv pozrieť v zápase proti Novákom a až po ňom proti nim nastúpime v sobotu večer v záverečnom zápase našej základnej skupiny.“

Slovenské extraligové tímy po prerušení súťaže v záverečnej fáze predčasne ukončenej sezóny 2019/2020 odohrajú súťažné zápasy po polročnej prestávke. Aké zmeny sa udiali v kádri nášho tímu ŠKP Modrí Draci Košice?

„Je super, že sa nám podarilo udržať mužstvo z uplynulej sezóny, navyše sa do kádra vrátil Michal Varga po ročnom pobyte v Nemecku. Som rád, že máme pokope skvelú partiu z minulej sezóny. V príprave sme odohrali neoficiálne sparingové zápasy s Olympiou Košice, s ktorou máme výborné a korektné vzťahy. Mužstvo trénovalo spolu od momentu, keď sa po obmedzeniach v súvislosti s pandémiou koronavírusu otvorili bazény. Posledný mesiac sme trénovali tvrdo a naplno, tak ako si predstavujem. Verím, že nová extraligová sezóna sa dohrá bez obmedzení a komplikácií. Dúfam preto, že nejaké veľké obštrukcie v súvislosti s koronavírusom sa už diať nebudú.“